فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به ۱۰۰سال پیش است

دانش و فناوری
فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به ۱۰۰سال پیش است

ساخت تونلی برای دورزدن ترافیک لس‌آنجلس توسط کمپانی بورینگ و تست اولیه آن باعث شد تا کارشناسان وارد عمل شده و دراین‌باره اظهارنظر کنند.

نکته قابل‌توجه اینکه ایلان ماسک برای پیشبرد خودرو داخل تونل از فناوری‌ای استفاده کرده که به گفته مهندسان شبیه به آن را در ساخت ترن هوایی در ۱۰۰ سال پیش بکارگرفته شده و به دلیل مشکل ایمنی کنار گذاشته‌شده است.

به گفته این کارشناسان دستیابی به ثبات در سرعت‌بالا درچنین سیستمی یک چالش محسوب شده و حرکات جانبی باعث ایجاد تهوع در سرنشین خودرو می‌شود.

این اظهارنظر کارشناسی هم‌زمان با سوارشدن گروه اولیه از مسافران درون تونل موسوم به “لوپ” در لس‌آنجلس است که بابت هر بار تجهیز لاستیک‌ها به چرخ مخصوص داخل تونل باید ۳۰۰ دلار هزینه شود که به گفته گزارشگران احساس رانندگی در جاده خاکی به انسان دست می‌دهد. حتی برخی گفتند احساس ناراحتی کردند.

آنچه به‌عنوان چرخ مخصوص به لاستیک‌ها وصل می‌شود شبیه چیزی است که در ترن هوایی پنسیلوانیا در سال ۱۹۰۲ بکار گرفته شد و بسیاری از آن ناراضی بودند که به گفته «پیت تراباکو» نویسنده مطالب ترن هوایی و تجهیزات پارک‌های تفریحی، حرکات جانبی ایجادشده توسط غلتک‌های ضد اصطکاک باعث می‌شود تا احساس کنید که در حال سقوط از جایی هستید.

بازدید اپلیکیشن 122 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رونمایی از تلویزیون Sero رونمایی از تلویزیون Sero
کاربران ویژه - دانش و فناوری
وقتی تلویزیون نقش موبایل را ایفا می کند!...
موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر توییتر موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر توییتر
دانش و فناوری
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم تجلیل از مقام شهید سردار سلیمانی به خبرنگار ایرنا گفت: «با رفع فیلتر توییتر برای این که کاربران بتوانند نظرات خود را در مورد مسائل اخیر در این فضا منتشر کنند، موافقم». به گزارش ایرنا مراسم بزرگداشت «شهید حاج قاسم سلیمانی» در…...
لوگو جدید «کیا موتورز» اتفاقی لو رفت! لوگو جدید «کیا موتورز» اتفاقی لو رفت!
دانش و فناوری
شرکت کره‌ای کیاموتورز از سال ۱۹۴۴ کار خود را آغاز کرد، این شرکت که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید خودرو در جهان است تا کنون چندبار دست به تغییر طراحی لوگوی خود زده، آخرین تغییر انجام شده در لوگوی این شرکت محدود به رنگ آن بود که در سال ۲۰۰۴…...

پاسخ دهید