فصل چهارم «نون خ» ساخته می‌شود؟

فرهنگی
فصل چهارم «نون خ» ساخته می‌شود؟

تسنیم نوشت: مهدی فرجی می‌گوید، اگر عوامل‌مان را بتوانیم هماهنگ کنیم امسال فصل چهارم ساخته می‌شود تا به نوروز ۱۴۰۱ برسد، در ساخت ادامه این سریال تردیدی وجود ندارد اما مقدمات و شرایط ساخت آن نیز مهم است.

بخش‌هایی از گفتگو با مهدی فرجی تهیه‌کننده سریال «نون خ» را مرور می‌کنیم.

* گفت‌وگو را با این نکته آغاز کنیم که این روزها صحبت از ساخت فصل جدید این مجموعه تلویزیونی می‌شود؛ قرار است به این زودی‌ها اتفاق بیفتد و شرایط به چه صورت خواهد بود؟

در حال بررسی‌ایم و امیدواریم هرچه زودتر ساخته شود؛ اگر عوامل‌مان را بتوانیم هماهنگ کنیم امسال فصل چهارم ساخته می‌شود تا به نوروز ۱۴۰۱ برسد. در ساخت ادامه این سریال تردیدی وجود ندارد اما مقدمات و شرایط ساخت آن نیز مهم است. چرا که در حال حاضر سعید آقاخانی به عنوان کارگردان و بازیگر نقش اصلی سریال تعهداتی دارد و هنرمندان دیگر هم به همین صورت، که باید این هماهنگی‌ها اتفاق بیفتد. اگر شرایط فراهم شود امسال، وگرنه برای سال دیگر کار به مرحله تولید برسد. اصل بر ساخته شدن است که ان‌شاءالله این اتفاق خواهد افتاد.

* نکته دیگر حاشیه‌ها و هجمه‌هایی است که به نوع ماسک‌زدنِ کاراکترهای سریال بوده و حتی به نوع پرداختِ موضوع کرونا در سریال ایراد گرفتند؛ هدف “نون‌خ” از ورود به این ماجرا چه بوده و آیا به هدف‌گذاری‌های که داشتید دست پیدا کردید؟

اولاً به فضل الهی و لطف خدا و تلاش همکارانم و از طرفی دیگر کارگردانی و نویسندگی خوب، سری سوم “نون‌خ” از دو فصل قبلی بیشتر دیده و پسندیده شد. بازخوردهایی که ما داریم از فصل اول و دوم جلوتر بوده و بهتر بوده است. این نظر مردم، نقدها و کارشناسانی که دیدیم حتی در فضای مجازی، نسبت به فصل اول و دوم جذاب‌تر و بهتر بود و اشکالات کمتری داشت. در مورد ماسک‌ها و انتقاداتی که شما به آن اشاره کردید؛ به دو دلیل استفاده کردیم.

خواستیم به مردم بگوییم کرونا هست و مراعات کنید. سکانس و یا موقعیت و صحنه‌ای کات داده می‌شد هنرمند و بازیگر ما بتوانند ماسک‌شان را بزنند تا کسی خدایی نکرده به این بیماری مبتلا نشود. ۵ ماه و نیم فیلمبرداری داشتیم و خوشبختانه یک نفر هم کرونا نگرفت. به این دلیل بود که پروتکل‌ها به جدّ پیگیری می‌شد و بچه‌ها هم رعایت می‌کردند.

همه تلاش و هدف‌گذاری ما این بود که به مردم این مراقبت‌ها و مواظبت‌ها را یادآوری کنیم که فاصله اجتماعی را رعایت کنند و جای جای داستان این موضوع گفته شود. به نظرمن این اشکال وارد نیست، چون برای همه این اتفاقات توجیه داشتیم و کاملاً هوشمندانه آقای آقاخانی طراحی کردند.

* موضوع بعدی، بحثِ ورود به مسائل مختلف از جمله بورس، شهدای دفاع‌مقدس و حتی معدن و پولشویی، رأی الکترال و به‌دنیا آوردن بچه در کانادا، نشان داد که “نون‌خ” بحث کنایه و طعنه به روش خودش را همچون فصل‌های قبلی در این فصل هم رعایت کرده است؛ چقدر مورد انتقاد و چقدر مورد استقبال قرار گرفتید؟

بالأخره سریال باید همه جنبه‌ها را در خودش داشته باشد و محتوا عرضه کند. فقط قرار نیست حرف کمدی بزند و برود. برخی از نقدهای اجتماعی را در قالب کمدی مطرح کند و واقعاً نویسنده سریال زحمت کشید. آقای آقاخانی پرداخت خوبی در فیلمنامه داشتند و کاملاً عِرق و تعصب به وطن در جای جای خود نورالدین و دخترش و سریال وجود دارد. وقتی نورالدین شخصیت اصلی داستان اعتقاد دارد که فرزندِ دخترش باید در کشورش فارغ شود و نه در کشور دیگری این بچه به‌دنیا بیاید.

یا وقتی به موضوع معدن و بورس می‌رسند این دغدغه‌ها خودش را نشان می‌دهد. می‌گویند یک عده جوان خون داده‌اند تا حرف‌ها و رفتارهایی از این جنس اتفاق نیفتد. یا بورس که در اثر یک اشتباه، زندگی بسیاری تباه شد. بحث بیکاری و گرانی به کرّات در سریال مطرح می‌شود و یا حتی با رأی الکترال آمریکا شوخی می‌شود. ما همه کار کردیم تا “نون‌خ” صرفاً کار خنده‌دار بی‌خاصیتی نشود و موضوعات مبتلابه را در دلِ اتفاقات مختلف مطرح کردیم.

بازدید اپلیکیشن 30 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انصراف آقای بازیگر از انتخابی تیم ملی تنیس انصراف آقای بازیگر از انتخابی تیم ملی تنیس
فرهنگی
امیر جدیدی از حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس انصراف داد. به گزارش ایسنا، مرحله گروهی انتخابی تیم ملی تنیس از امروز (شنبه) در مجموعه ورزشی شیرودی آغاز شده است. امیر جدیدی بازیگر سینما نیز به انتخابی تیم ملی دعوت شد و قرار بود در این مسابقات شرکت کند…...
وضعیت فروش بلیت سینما در تعطیلات عید نوروز وضعیت فروش بلیت سینما در تعطیلات عید نوروز
فرهنگی
پس از دو هفته از شروع اکران فیلم‌های نوروزی، کمدی «هفته‌ای یک بار آدم باش» با جذب مخاطب بیشتر در صدر آمار فروش پنج میلیاردی فیلم‌های روی پرده سینماها قرار دارد. به گزارش ایسنا، در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ پنج فیلم سینمایی برای اکران نوروزی انتخاب شدند و نمایش آن‌ها…...
شاهکارهای موسیقی پاپ ایرانی : ۳- سیمین بری شاهکارهای موسیقی پاپ ایرانی : ۳- سیمین بری
فرهنگی
ترانه سیمین بری را جمشید شیبانی بر مبنای شعری از ابراهیم صفایی ساخته است . اما آیا خواننده آن خود اوست؟ جمشید شیبانی فعالیت اصلی اش در عرصه سینما بود و یازده فیلم کارگردانی کرد. مثل سه دلباخته ، خانم دلش موتور می خواد ، دختر نگو بلا بگو و…...

پاسخ دهید