فرمول قهرمانی در لیگ امسال مشخص شد

ورزشی
فرمول قهرمانی در لیگ امسال مشخص شد

سازمان لیگ برنامه ادامه مسابقات لیگ برتر در دور برگشت را اعلام کرد و براساس پیش بینی ها تعطیلات واقعی تیم ها در نیم فصل به اواخر اسفند موکول شد

بعد از اعلام فصل نقل و انتقالات از دوم اسفند لغایت ۲۸ اردیبهشت سازمان لیگ با توجه به فرصت های محدود برگزاری رقابت های لیگ برتر و جام حذفی ادامه برنامه رقابت های لیگ برتر بیستم تا پایان هفته هجدهم را اعلام کرد و براساس برنامه اعلام شده رقابت های هفته شانزدهم تا هجدهم تا هفدهم اسفند ادامه پیدا خواهد کرد و ادامه رقابت های لیگ احتمالا تا دو ماه شرایط برگزاری را نخواهد داشت. براساس برنامه های قبلی اعلام شده روزهای ۲۰و۲۱اسفند باید دیدار تیم های لیگ برتر در جام حذفی برگزار شود و پس از آن تیم ملی برای برگزاری دو دیدار مقدماتی جام جهانی به اردو خواهد رفت و ۱۱فروردین زمان بازگشت ملی پوشان به تهران خواهد بود تا سه الی چهار تیم لیگ برتری آماده برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شوند که از ۲۵فروردین تا ۱۰ اسفند برگزار خواهد شد.

به این اضافه کنید ایام لیالی قدر ۱۲الی ۱۶اردیبهشت را که عملا فاصله زمانی ۱۷اسفند در هفته هجدهم لیگ را تا ۱۶اردیبهشت به دو ماه خواهد رساند و سازمان لیگ تنها شاید بتواند یک بازی در ۱۵الی ۱۶ فروردین را برنامه ریزی کند و این یعنی دو ماه خارج شدن از شرایط مسابقه برای تیم ها و خستگی مفرط لیگ قهرمانان آسیا برای تیم های شرکت کننده در این تورنمنت .

بازگشت تیم ها به شرایط مسابقه بعد از دوماه و جمع کردن امتیازات به شدت سخت تر از این روزهاست که تیم ها در شرایط مسابقات هستند و لیگ به صورت مرتب در حال برگزاری است .

به نظر می رسد مهمترین زمان و کلیدی ترین روزهای لیگ برتر در راه است و تیم ها از ۱۶بهمن تا ۱۷ اسفند می توانند بدون توجه به فصل نقل و انتقالات بار اصلی را برای فرار بزرگ برای رسیدن به جام بیستم بردارند.۱۵ امتیاز برای همه تیم ها و ۲۱ امتیاز برای پرسپولیس و ۱۸ امتیاز برای گل گهر سیرجان در این ۳۱ روز قابل برداشت است و هر تیمی بتواند با تمرکز بالا در این یک ماه به امتیازات این روزها برسد شانس بالایی برای قهرمانی در پایان رقابت ها داشته باشد.

همیشه همین بوده و تیم هایی در پایان رقابت های لیگ برتر به قهرمانی رسیدند که توانسته اند در زمان فشردگی رقابت ها امتیازات بیشتری کسب کنند و فاصله مطمئنی قبل از هفته های پایانی ایجاد کنند.کیفیت تیم ها در لیگ امسال (نه به دلیل بار فنی) خیلی نزدیک به هم است و با دو الی سه برد تیم ها می توانند از شرایط سقوط به شرایط کسب سهمیه نزدیک شوند و حتی با یکی دو باخت از صدر جدول به میانه های جدول سقوط کنند و این یعنی بهترین فرصت !فرصت فرار برای رسیدن به صدر جدول و رسیدن به قهرمانی .

مربیان تیم ها و بازیکنان برای رسیدن به قهرمانی و کسب سهمیه یکماه حیاتی و مهم را پیش روی خود می بینند . یک ماهی که می تواند تمامی زحمات یک فصل را به بار بنشاند و یا برعکس هر چه که تیم ها کاشته اند را حرس کند. یک ماه مهم برای کادر فنی تیم ها برای برنامه ریزی و آنالیز بازی ها و گرفتن سه امتیاز های مهم. یک ماه مهم برای مدیران باشگاه ها برای تزریق آرامش به تیم ها و بازگشت سرمایه گذاری های صورت گرفته . یک ماهه مهم و حیاتی برای بازیکنان تا دل هوادارها را بدست آورند و خاطره ای ماندگار بسازند و از همه مهمتر یک ماه مهم برای هوادارها برای همراهی با تیم ها و جلوگیری از به حاشیه رفتن بازیکنان و تیم ها.

نتیجه لیگ در این یک ماه مشخص خواهد شد ، فاصله ها به قدری نزدیک است که می توان یک ماه خوب را سپری کرد و فاصله امتیازات را با رقبا زیاد کرد.به نظر می رسد لیگ امسال برنامه اش مثل جام های جهانی برنامه ریزی شده و همه چیز در ۳۱ روز مشخص خواهد شد. ۳۱روزی که تورنمنت شروع می شود و در پایان آن قهرمان مشخص می شود.

منبع: ورزش سه

بازدید اپلیکیشن 13 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

محمود فکری چگونه از قله پایین آمد؟ محمود فکری چگونه از قله پایین آمد؟
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح | محمود فکری را به یاد دارید؟ یکی از همان کسانی بود که اگر می‌شد سرش را هم جلوی توپ قرار می‌داد تا استقلال در آرامش باشد. سال‌ها بازوبند کاپیتانی را به دست بست و در میانه میدان جنگید. رسیدن به اوج آسان است ولی در اوج…...
ویدئوی باشگاه استقلال برای مجیدی؛ به خانه خوش آمدی ویدئوی باشگاه استقلال برای مجیدی؛ به خانه خوش آمدی
ورزشی
فرهاد مجیدی امروز به عنوان سرمربی استقلال معرفی شد و باشگاه استقلال این ویدئو را برای خوشامدگویی به او منتشر کرد....
استقلال خواهان قلعه‌نویی شد استقلال خواهان قلعه‌نویی شد
ورزشی
سرپرست تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان گفت: از باشگاه استقلال با ما تماس گرفتند تا مجوز حضور «امیر قلعه‌نویی» در استقلال را صادر کنیم. «حیدر افسری» اظهار داشت: از باشگاه استقلال با ما تماس گرفتند تا مجوز حضور «امیر قلعه‌نویی» در استقلال را صادر کنیم. وی افزود: درباره اینکه مجوز حضور…...

پاسخ دهید