فرمان خانه نشینی میلیون ها کالیفرنیایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا

جهان
فرمان خانه نشینی میلیون ها کالیفرنیایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا

گوین نیوسام فرماندار ایالت کالیفرنیا فرمان خانه نشینی ۲۵ میلیون شهروند این ایالت را برای مقابله با ویروس کرونا صادر کرد . نیوسام گفت : این نخستین باری است که محدودیتی سراسری در کالیفرنیا برای مقابله با کرونا اعمال می شود و کسانی که از آن تخطی کنند تا هزار دلار جریمه می شوند.
فرماندار ایالت کالیفرنیا همچنین گفت ، بیش از نیمی از جمعیت این ایالت یعنی ۲۵٫۵ میلیون نفر طی هشت هفته آینده به ویروس کرونا آلوده خواهند شد.
نیوسام در نامه ای از دونالد ترامپ تقاضا کرد که بلافاصله یک کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا برای کمک به مداوای بیماران کرونایی در این ایالت به بندر لس آنجلس اعزام شود.
بیل دی بلازیو شهردار نیویورک نیز با انتقاد از عملکرد دولت ترامپ در زمینه مقابله با ویروس کرونا گفت : نیویورک برای مقابله با ویروس کرونا تا اوایل ماه آوریل به ۳ میلیون ماسک N-95، ۵۰ میلیون ماسک جراحی- ۱۵۰۰۰ دستگاه تنفس و ۲۵ میلیون لباس جراحی و دستکش نیاز دارد.
شهردار نیویورک افزود : من فقط به رئیس جمهور می گویم من نمی فهمم و فکر می کنم میلیون ها و دهها میلیون آمریکایی وجود دارند که در حال حاضر نمی فهمند شما دارید چه کاری انجام می دهید .شما از ابزارهای در اختیار خود استفاده نمی کنید. شما نشسته اید و تماشا می کنید و انتظار می کشید و فرصت اقدام و محافظت از کشور را از دست می دهید.
نشریه هیل ، “بانک آمریکا” ، یکی از بزرگترین بانک های امریکا نیز رسما به مشتریان خود اطلاع داد که اقتصاد آمریکا وارد مرحله رکود شده است.
میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا برای جلوگیری از ورود امریکا به مرحله رکود اقتصادی ، تدابیری را برای احیای اقتصادی بالغ بر یک تریلیون دلار به منظور مقابله با تاثیر همه گیری جهانی ویروس کرونا در آمریکا ارائه کرد.
مک کانل گفت : این متن شامل تدابیر بلند پروازانه ای درباره چهار اولویت فوری است که عبارتند از : کمک مالی مستقیم برای آمریکایی ها ؛ حمایت سریع برای شرکت های کوچک و کارمندان آنها ؛ تدابیر مهمی برای برقراری ثبات در اقتصاد و محافظت از فرصت های شغلی و نهایتا حمایت برای کارکنان پزشکی و بیمارانی که در خط مقدم با ویروس کرونا مبارزه می کنند.

بازدید اپلیکیشن 47 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

هشدار گیتس درباره خطری هزاران بار بزرگتر از کرونا هشدار گیتس درباره خطری هزاران بار بزرگتر از کرونا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | نام بیل گیتس به بهانه‌های مختلف به گوش ما خورده است و می‌توان به دلایل متنوعی او را شناخت. برای مثال بیل گیتس از سال‌۱۹۹۵ تا سال‌۲۰۱۷ و به مدت ۱۲سال‌ممتد ثروتمندترین فرد جهان به شمار می‌رفت. در سال‌۲۰۱۷ او این جایگاه را به…...
دو افشاگری از روز حمله به کنگره آمریکا دو افشاگری از روز حمله به کنگره آمریکا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | با گذشت بیش از یک ماه از حمله به کنگره آمریکا که منجر به کشته شدن پنج نفر شد، هنوز زوایای تازه‌ای از این اتفاق برملا می‌شود. به تازگی مشخص شده که ترامپ در شرایطی که می‌توانست، مانع از حمله نشده بود. این موضوع می‌تواند برای…...
بایدن با پرونده‌های عربستان چه خواهد کرد؟ بایدن با پرونده‌های عربستان چه خواهد کرد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | به دنبال سخنان شامگاه پنجشنبه رئیس‌جمهور آمریکا درخصوص توقف جنگ یمن، اعضای سنای آمریکا نیز فعال شده و از دولت بایدن خواستند تا اقداماتی علیه عربستان به دلیل نقشش در کمک به فرار سعودی‌های تحت تعقیب از آمریکا اتخاذ کند؛ این علاوه بر پرونده‌های دیگری است…...

پاسخ دهید