فرزانه فصیحی نقره گرفت؛ دست تفتیان از مدال کوتاه ماند

ورزشی
فرزانه فصیحی نقره گرفت؛ دست تفتیان از مدال کوتاه ماند

فینال دوی ۱۰۰ متر مسابقات دوومیدانی بازی‌های کشورهای اسلامی سه‌شنبه شب (۱۸ مرداد) برگزار شد و دو نماینده ایران در بخش زنان و مردان به رقابت با سایر حریفان خود پرداختند. در بخش زنان فرزانه فصیحی موفق شد زمان ۱۱.۱۲ ثانیه را ثبت کند و با ثبت این زمان، رکورد ملی دوی ۱۰۰ متر زنان ایران را شکست و به مدال نقره برسد.

فصیحی در حالی به نایب‌قهرمانی این ماده رسید و توانست رکورد ملی را ارتقا بخشد که دچار مشکل تنفسی شده بود و باید برای درمان به بیمارستان منتقل می‌شد؛ این بانوی ملی‌پوش کشورمان بعد از رقابت نیمه‌نهایی و صعود به فینال رقابت‌ها، دچار عارضه‌تنفسی شد، اما به‌رغم عارضه‌تنفسی و وخامت‌حال خواستار حضور در رقابت نهایی شد. در پی این رویداد، رسیدگی به وضعیت وی در دستور کار نیروهای امدادی حاضر در محل رقابت‌ها قرار گرفت و توصیه کادر درمان، اعزام فصیحی به مرکز درمانی بود که با مخالفت ملی‌پوش ایرانی مواجه شد.

فصیحی که مدتی است با عارضه تنفسی مواجه شده است و به‌رغم این عارضه، در مسابقات حضور یافت و حتی موفق به ثبت بهترین زمان در دور مقدماتی مسابقات شد، خواستار باقی‌ماندن در مسابقات و انجام بازی نهایی شد. در پی تقاضای وی و با تأیید پزشک، مقرر شد دونده دوی ۱۰۰ متر تیم‌ملی بانوان ایران با رضایت خود ترخیص شده و در رقابت فینال حضور بیابد و بعد از آن روانه مرکز درمانی شود.

در بخش‌مردان اما حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران دستش از مدال کوتاه ماند. او زمان ۱۰.۰۲ ثانیه را ثبت کرد که یک صدم ثانیه کمتر از رکورد ملی این ماده (۱۰.۰۳ ثانیه) است اما در جایگاه پنجم قرار گرفت. در این ماده دونده‌ای از ساخل عاج با ثبت زمان ۹.۸۹ موفق به کسب مدال طلا شد.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید