عینک ویژه برای درمان اوتیسم

دانش و فناوری
عینک ویژه برای درمان اوتیسم
محققین آمریکایی با استفاده از یک نرم افزار و عینک ویژه به ارتقاء رفتارهای اجتماعی در کودکان اوتیسمی پرداختند. تشخیص احساسات توسط افراد مبتلا به اوتیسم به عنوان بزرگ ترین چالش بر سر راه درمان آنها محسوب می شود.
به گزارش مهر، از این رو محققین دانشگاه استنفورد آمریکا از نرم افزار ویژه ای برای بیماران اوتیسم استفاده می کنند تا قادر به تشخیص احساسات و طبقه بندی آن باشند.

این نرم افزار با متصل شدن به یک عینک ویژه قادر به تحلیل حالت چهره است و بعد از تشخیص حالت چهره بلافاصله کاربر خود را در مورد آن مطلع می کند. هدف اصلی از ساخت این عینک، افزایش اعتماد به نفس افراد مبتلا به اوتیسم در تعاملات اجتماعی است.

عینک اوتیسم می تواند به کودکادن آموزش دهد تا متوجه شوند که حالات چهره چه پیامی برای آنها دارد که با تحقق این امر، بیشتر درگیر تعاملات اجتماعی می شوند.

این عینک مخصوص توسط شرکت گوگل طراحی شده است و نرم افزای که به این عینک متصل می شود قادر به تشخیص احساساتی از قبیل خوشحالی، ناراحتی و هیجان در چهره افراد است.

هزینه شیوه «عینک درمانی اوتیسم» برای خانواده ها امکان پذیر است و با آن می توانند در خانه به ارتقاء رفتارهای اجتماعی کودکان خود بپردازند. گام بعدی محققین آمریکایی، تولید نرم افزاری است که از داده های وسیعی برای درمان بیماران اوتیسم استفاده کند.

بازدید اپلیکیشن 89 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ورود باکس اختصاصی فیلیمو به بازار تکنولوژی ورود باکس اختصاصی فیلیمو به بازار تکنولوژی
دانش و فناوری
فیلیمو خبر داده که با تولید و عرضه باکس اختصاصی خود به نام «فیلیموباکس» بر بستر سیستم عامل اندروید به دنبال ارایه خدمات باکیفیت‌تر است به گزارش روابط عمومی فیلیمو و در ادامه اقدام‌های توسعه‌ای این پلتفرم فیلیمو، باکس اختصاصی خود را با نام تجاری «فیلیمو باکس» جهت استفاده آسان…...
گوشی موبایل، جایگزین کارت شناسایی در آلمان گوشی موبایل، جایگزین کارت شناسایی در آلمان
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، شهروز چرکچی | کارت شناسایی در کشورهای اروپایی، قسمت حذف‌ناشدنی زندگی شهروندان به حساب می‌آید. غیرممکن است که در کیف پول یک شهروند اروپایی، کارت شناسایی او را پیدا نکنید. در کشور آلمان هم مانند خیلی از کشورهای پیشرفته سایر نقاط جهان، این کارت‌های شناسایی هوشمند شده‌اند…...
فعلا منتظر اینترنت ‌نسل پنج نباشیم؟ فعلا منتظر اینترنت ‌نسل پنج نباشیم؟
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | «ما در باندهای پایین محدودیت فرکانسی داریم و باید در باندهای بالا سرمایه‌گذاری کنیم. تا یکی دو هفته آینده لابراتوار نسل پنجم اینترنت رونمایی می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد»؛ اینها حرف‌های وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور بود.…...

پاسخ دهید