عکاس این عکس از سوژه مشهورتر است

دیدنی‌ها
عکاس این عکس از سوژه مشهورتر است

تنها عکس گرفتن از جنگ و رنج مردم نیست که می‌تواند یک عکس به یادماندنی خبری ایجاد کند، بلکه تصویری از باز آلدرین که برای دومین بار در تاریخ روی ماه قدم برداشت نیز یکی از مشهورترین تصاویر تاریخ است.

به گزارش ایسنا، این عکس در برنامه فضایی آپولو ۱۱ در تاریخ ۲۰ جولای سال ۱۹۶۹ توسط نیل آرمسترانگ (نخستین انسانی که به روی ماه رفت) به ثبت رسید. پروژه فضایی آپولو یکی از پروژه‌های فضایی ناسا در زمان مسابقه فضایی میان شوروی و آمریکا بود که کوشش می‌کرد تا اولین انسان را بر روی سطح کره ماه فرود بیاورد.

جایی در دریای آسایش (نام یکی از دریاوارهای کرهٔ ماه)، تورفتگی کوچکی که آلدرین روی آن ایستاده، هنوز هم روی کره ماه پابرجاست. دریای آسایش یکی از میلیون‌ها چاله، دهانه کوه و حفره‌هایی است که روی سطح کهنسال ماه قرار دارد.

این تصویر روی یک دشت خاکستری با نورهای درخشانی که چشم را می‌زند و پس زمینه‌ای تیره و سرد به ثبت رسیده است که برای خیلی‌ها کافی بود تا درباره حقیقی بودن آن سوال کنند. زمانی که این عکس منتشر شد، شبیه به چیزهای دیگری که قبلاً دیده بودیم نبود مگر اینکه بخواهیم آن را به آنچه در تخیلات خود می‌بینیم و یا تفسیرهای هنرمندانه تشبیه کنیم، شاید به این دلیل است که این عکس تا این حد قوی در ذهن ما جا دارد. این تصویر اثباتی است بر اینکه آن چیزی که شاید غیرممکن به نظر برسد هم انجام‌شدنی است. آرمسترانگ تمامی عکس‌ها را از آلدرین گرفت و خودش در هیچکدام از آنها حضور نداشت، بلکه تنها در این تصویر می‌توانیم بازتاب حضور او را به واسطه فلش دوربین روی کلاه آلدرین ببینیم.

هیچ گاه برای آلدرین مهم نبود که او دومین انسانی است که روی ماه قدم گذاشته است و همیشه در سایه او قرار داشت، چراکه وقتی عکس‌های او منتشر شد، میلیاردها انسان روی زمین قدم زدن دومین انسان بر روی ماه را تماشا کردند و اینگونه بود که در ذهن‌ها ماندگار شد.

بازدید اپلیکیشن 213 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

لباس ضدکرونایی ویژه مهمانداران لباس ضدکرونایی ویژه مهمانداران
دیدنی‌ها
خبرآنلاین با انتشار این عکس نوشت: در این روزهای کرونایی که کارمندان به هر شکل از خود محافظت می کنند مهمانداران شرکت هواپیمای «ایرآسیا» هم این پوشش را انتخاب کردند....
سوتی خنده‌دار ماسکش روی آنتن زنده تلویزیون سوتی خنده‌دار ماسکش روی آنتن زنده تلویزیون
دیدنی‌ها
اتفاق ساده‌ای افتاده؛ پوریا سلیمان‌زاده مجری مجله خبری تلویزیون که هر روز خلاصه اخبار تولید شده توسط باشگاه خبرنگاران جوان را می‌خواند، در هفته گذشته دچار اشتباه شد. حالا اشتباه اشتباه هم که نه. بالاخره برای من و شما هم پیش می‌آید که کلمه‌ها توی دهانمان نچرخند و در شورشی…...
حقایقی جالب درباره شهر زیرزمینی تاریخی در اصفهان حقایقی جالب درباره شهر زیرزمینی تاریخی در اصفهان
دیدنی‌ها
شهر زیرزمینی تاریخی و فوق پیشرفته‌ای در اصفهان وجود دارد که به صورت کاملا اتفاقی کشف شده است. تمام ورودی و خروجی های این شهر عجیب زیرزمینی فقط یک متر با یکدیگر فاصله دارند و هیچکدام از ۸۰ ورودی این شهر نشانه ای نداشته که یک فرد بیگانه بتواند به…...

نظرات کاربران

  1. خود دانشجو های امریکایی ثابت کردن عکسای ماه همش ساختگی هست.یه جایی توی کانادا توی استدیو فیلم برداری شده.به خاطر فشار افکار عمومی این عکسا رو ساختن.یه سرچ بزنید همه گافا در میاد.کار خودشونه نه ما که بگیم چون امریکا هست ما الکی موضع مخالفت گرفتیم.

پاسخ دهید