عوارض خروج از کشور در سال ۹۸ چقدر تعیین شده است

اقتصادی
عوارض خروج از کشور در سال ۹۸ چقدر تعیین شده است

تسنیم نوشت: در لایحه بودجه سال آینده، دولت برآوردی از میزان درآمدهای حاصل از ردیف‌های موضوعی خاص داشته که یکی از این موارد قابل توجه توریست‌ها و علاقه‌مندان به سفر، عوارض خروج از مرزهای کشور است.
درآمد حاصل از عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور از جمله منابعی به حساب می‌آید که به خزانه دولت واریز شده و از این جهت هر ساله بخشی از درآمدهای موضوعی دولت در سندهای مالی سالانه کشور است.

برآوردی که از میزان درآمدهای دولت از ردیف‌های موضوعی سند مالی سال آینده شده، نشان می‌دهد که عوارض خروج برای هر نفر معادل ۲۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

این عوارض برای خروج زائران حج تمتع و عمره ۱۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

ارقام تعیین شده برای عوارض خروج از کشور و همچنین خروج برای زائران حج تمتع و عمره، برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد داشت؛ در این لایحه گفته شده مبلغ ۴۰ هزار تومان از عوارض خروجی برای توسعه زیرساخت‌ها و تأسیسات گردشگری و حمایت از بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص می‌یابد.

همچنین دولت نگاه جداگانه‌ای به سفر زیارتی کربلا داشته و عوارض خروج کشور را برای زائران عتبات عالیات در دو بخش هوایی و زمینی – دریایی تفکیک کرده است.

بر این اساس زائران عتبات عالیات برای هر بار خروج هوایی از کشور باید ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هر بار خروج از مرزهای زمینی و دریایی باید ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بپردازند.

اما با توجه به استقبال بی‌نظیر هموطنان‌مان از ایام زیارتی اربعین و مشارکت در راهپیمایی میلیونی مسلمانان سراسر جهان، دولت معافیت عوارض را از تاریخ ۲۴ شهریور سال آینده تا ۱۲ آبان ماه همان سال در نظر گرفته است؛ البته باید در نظر داشت که این معافیت از پرداخت عوارض خروج تنها شامل حال مسافرانی می‌شود که از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق، خارج می‌شوند.

بازدید اپلیکیشن 152 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نحوه محاسبه قبض برق در ‌آلمان نحوه محاسبه قبض برق در ‌آلمان
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، شهروز چرکچی | حتما به دفعات از مقامات و مسئولان کشور شنیده‌اید که قیمت انرژی در کشورهای توسعه‌یافته خیلی بیشتر از ایران است. این مورد از جهاتی درست و از جهاتی اشتباه است. از نظر تبدیل تعرفه به ریال به درستی تعرفه مصرف برق در کشورهای توسعه‌یافته…...
جدیدترین قیمت میوه‌های نوبرانه جدیدترین قیمت میوه‌های نوبرانه
اقتصادی
ایسنا: بازار میوه‌های نوبرانه نشان می‌دهد که در حال حاضر هر کیلو گوجه سبز با قیمت ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، توت فرنگی ۱۵ تا ۴۰ هزارتومان، طالبی ۱۰ هزارتومان، ملون ۶۰۰۰ تومان و زردآلو ۲۵ تا ۴۲ هزارتومان در خرده‌فروشی‌ها به فروش می‌رسد. بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلو…...
میوه‌های لوکس با قیمت‌های لوکس‌تر میوه‌های لوکس با قیمت‌های لوکس‌تر
اقتصادی
تسنیم نوشت: این روزها قیمت ارزان ترین میوه باغی کمتر از ۵ هزار تومان نیست و نرخ برخی میوه های تولید داخل در سطح خرده فروشی تا ۵۰ هزار تومان بالا رفته است، این امر منجر به از دسترس خارج شدن میوه از سبد برخی خانوارها شده است. در هفته…...

پاسخ دهید