عمارت اقدسیه ۱۵۰میلیارد تومان فروخته شد

اقتصادی
عمارت اقدسیه ۱۵۰میلیارد تومان فروخته شد

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری گفت: قرارداد فروش ملک اقدسیه در حال طی کردن مراحل اداری است و تا شنبه صادر می شود.

محمدنادر محمدزاده مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران ،گفت: زمین ساختمان اقدسیه، حدود ۸۴۰ متر مربع مساحت دارد که از قرار متری ۱۸۰ میلیون و با قیمت نهایی بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از طریق مزایده به فروش رفته و پول آن پرداخت شده است، اما چون هنوز مراحل اداری آن طی نشده قراردادی به امضا نرسیده است که پس از به امضا رسیدن آن توسط شهرداری منطقه یک، قرارداد آن ابلاغ می‌شود و هم زمان با ابلاغ قرار داد به سامانه شفافیت می‌رود.

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران تصریح کرد: ساختمان اقدسیه ارزش تاریخی و فرهنگی ندارد و صرفا یک ساختمان است که به آن لقب عمارت داده شده و یکی از شهرداران در ده‌های اخیر در آن جا به عنوان خانه‌های سازمانی زندگی می‌کردند وفقط، چون موقعیت خوبی داد و قواره آن خوب است از لحاظ ریالی ارزشمند است.

وی افزود: معماری این ساختمان مثل خیلی از ساختمان‌های دیگر است که در اواخر پهلوی و اوایل جمهوری اسلامی ساخته شده و اتفاق خاصی در این مکان روی نداده و نه ویژگی معماری خاصی دارد و نه خیلی قدیمی است که بتوان آن را اثر تاریخی و فرهنگی نامید.
محمدزاده ادامه داد: این ساختمان در سال ۱۳۵۴ (حدود سه سال قبل از انقلاب) پروانه ساخت گرفته و در سال ۱۳۷۶ پایان کار گرفته و حدود دو سال بعد توسط شهرداری بعنوان محل اقامت شهردار خریداری شده و یک یا دو نفر از شهرداران به عنوان خانه‌های سازمانی از آن استفاده کرده اند.

همچنین پیروز حناچی شهردار تهران در گفتگو با یکی از خبرگزاریهای داخلی با اشاره به عمارت اقدسیه گفته بود: قرار نیست این خانه تخریب شود، بلکه آن را به افرادی می‌فروشیم که نسبتب به حفط آن به شکل کنونی تمایل داشته باشند.

بازدید اپلیکیشن 99 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سهم ایران از بازار بیت‌کوین چقدر است؟ سهم ایران از بازار بیت‌کوین چقدر است؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | ایرانی‌ها سهم شش تا هفت درصدی از استخراج بیت‌کوین در دنیا دارند. وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی از نکات مهمی درباره استخراج بیت‌کوین در ایران پرده ‌برداشته که نشان می‌دهد سالانه ۶۶۰میلیون دلار بیت‌کوین در ایران استخراج می‌شود. * یک: سالانه در کل دنیا…...
قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در ماه آخر سال قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در ماه آخر سال
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، گروه بازار | ‌قیمت بلیت قطار و هواپیما برای نوروز افزایش پیدا نمی‌کند. اگر برنامه سفر دارید، می‌توانید حساب و کتاب را بر اساس قیمت فعلی بلیت‌ها شروع کنید. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما برای ایام نوروز را به هیچ کدام…...
قیمت خودرو ‌صعودی شد؛ پراید ۱۱۵‌میلیون قیمت خودرو ‌صعودی شد؛ پراید ۱۱۵‌میلیون
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | در حالی که در هفته‌های گذشته خریداران تشویق به صبر می‌شدند و فاصل قیمت در‌ کارخانه با بازار به شدت کم شده بود،‌ نزدیک ‌شدن شب عید، نوسانات نرخ ارز و عدم تصویب بودجه ۱۴۰۰ که بخشی از آن به واردات خودروهای مناطق آزاد مربوط می‌شد،…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید