علت انتقال فوری ترامپ به بیمارستان مشخص شد

جهان
علت انتقال فوری ترامپ به بیمارستان مشخص شد

پزشکان آمریکایی نگران حال دونالد ترامپ هستند؛ آنها می‌گویند سن بالا و اضافه وزن می‌تواند روند درمان او را پیچیده کند.

دکتر بری دیکسون، متخصص آی.سی.یو در ملبورن گفت: اگر ترامپ ذات‌الریه پیش رفته داشته باشد، خطر مرگ برایش بیشتر می‌شود. همچین سایر فاکتورهای پر خطر و سایر بیماری‌ها نظیر اینکه آیا شما یک سیگاری شدید باشید یا دیابت داشته باشید یا بیماری قلبی نیز به نرخ مرگ می‌افزاید. فاکتورهای اصلی ریسک برای ترامپ هم سن و اضافه وزن اوست.

این متخصص ادامه داد: اگر کسی را ببینید که تازه بیمار شده، در حقیقت فقط تستش مثبت شده و به طور معمول خوب به نظر می‌رسد. اما ما به آن بیماران می‌گوییم که در خانه ایزوله شوند و در صورت کمبود نفس به بیمارستان مراجعه کنند چون در هفته دوم ابتلا به ویروس، افراد می‌توانند از نظر ظاهری حتی در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت از وضعیت بسیار خوب به وضعیت بسیار بد برسند. این یک وخامت اوضاع شدید است و دقیقا همانی است که برای بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس رخ داد.

پروفسور کریستین جنکینز، رئیس گروه تنفسی موسسه جورج برای گلوبال هلث نیز گفت: در حالیکه ایده ترامپ درباره درمان با هیدروکلروکین و مواد ضدعفونی کننده اخبار جعلی هستند، او احتمالا از بسیاری از پیشرفت‌های عملی مبتنی بر شواهد استفاده می‌کند.

وی افزود: وقتی به ترامپ نگاه می‌کنم، او اضافه وزن دارد و ۷۴ ساله است. من نمی‌دانم که آیا او فشار خون بالا دارد یا سابقه عدم تحمل گلوکز، اما او فردی است که من معتقدم نمی‌خواهد کسی در مورد این آسیب پذیری‌ها اطلاعاتی داشته باشد و اگر هم این بیماری‌ها را داشته باشد، ممکن است اعلامشان نکند.

یک تحقیق در مارس که در ژورنال پزشکی لانست منتشر شد، نشان داده در حالیکه نرخ مرگ برای افراد مبتلا به کووید-۱۹ روی ۱.۴ درصد است این میزان برای افراد دارای سن بالای ۷۰ سال روی ۸.۶ درصد است. این گزارش بر اساس داده‌هایی از چین بود.

بازدید اپلیکیشن 53 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

۲۰سال از شهادت محمد الدوره فلسطینی گذشت ۲۰سال از شهادت محمد الدوره فلسطینی گذشت
جهان
صحنه‌ای که از ذهن‌ها پاک نمی‌شود سی‌ام سپتامبر امسال برابر است با بیستمین سالروز شهادت محمد الدوره، نوجوان ۱۲ ساله فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی، اما با وجود گذشت ۲۰ سال صحنه شهادت مظلومانه نماد انتفاضه دوم و مقاومت فلسطین همچنان در ذهن جهانیان زنده مانده است. به گزارش ایسنا،…...
ببینید | انفجار بمب بازمانده از جنگ جهانی دوم ببینید | انفجار بمب بازمانده از جنگ جهانی دوم
جهان
یک بمب ۵.۴ تنی و شش متری، بازمانده از جنگ جهانی دوم در جریان عملیات خنثی‌سازی در دریای بالتیک منفجر شد. در جریان این انفجار حساب‌شذه به هیچ کس آسیبی نرسید. این بمب در بمباران سال ۱۹۴۵ برای غرق کردن کشتی جنگی آلمان نزدیک شهر ساحلی لهستان به دریا افتاده…...
عقب‌نشینی تاکتیکی دولت خودخوانده قره‌باغ عقب‌نشینی تاکتیکی دولت خودخوانده قره‌باغ
جهان
دولت خودخوانده قره‌باغ اعلام کرد، نیروهای نظامی آن از برخی مناطق مورد نزاع و مناقشه عقب‌نشینی تاکتیکی داشته‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از آرتی، دولت خودخوانده قره‌باغ تاکید کرد، برای اجتناب از خسارات و تلفات غیر ضروری و وارد کردن خسارات بیشتر به "دشمن" از برخی مناطق مورد مناقشه…...

پاسخ دهید