عراق خبر تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی را تایید کرد

جهان
عراق خبر تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی را تایید کرد

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق خبر تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالکریم خلف، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در گفت‌وگو با اسپوتنیک گفت: شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در حمله هوایی آمریکا به معنای خنجر زدن از پشت است زیرا هر گونه عملیاتی باید با موافقت عراق انجام شود.

وی تاکید کرد: عراق تصمیم گرفته است در پی شهادت ابومهدی الهندس، فعالیت نیروهای آمریکایی در این کشور را محدود کند.

عبدالکریم خلف همچنین تاکید کرد: تحقیقات با تیم پرواز هواپیمایی که سردار قاسم سلیمانی را به بغداد منتقل کرد، آغاز شده است.

پیش از این شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از برخی مسئولان امنیتی مدعی شده بود که در پی شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، مقامات عراقی دو فرد را بازداشت کرده‌اند و درحال تحقیق از کارمند اطلاعاتی فرودگاه و خدمه هواپیمایی هستند که سردار سلیمانی را به بغداد آورد.

به گزارش ایسنا، پنتاگون، بامداد دیروز(جمعه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار سپهد سلیمانی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه بغداد ترور کرده است.

صبح جمعه، خبر شهادت سردار سلیمانی در بیانیه‌ای از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم تایید شد.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در خصوص این اقدام جنایتکارانه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز چند ساعت پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، یک جلسه غیر علنی درباره تحولات خاورمیانه تشکیل داد.

بازدید اپلیکیشن 74 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بلوای همجنسگرایی در کارزار انتخاباتی آمریکا بلوای همجنسگرایی در کارزار انتخاباتی آمریکا
جهان
پیت بوته‌جج» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که آشکار از همجنس‌‌گرا بودن خود سخن می‌گوید، در یک مصاحبه، با افتخار اعلام کرد: «عاشق شوهرم هستم». این اظهارات شهردارسابق «ساوث‌بند» ایالت ایندیانا که درحال حاضر از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات درجریان رقابت‌های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹)…...
ادامه خوردن خفاش در اندونزی با وجود ادامه شیوع بیماری کرونا ادامه خوردن خفاش در اندونزی با وجود ادامه شیوع بیماری کرونا
جهان
به صورت میانگین، او بین ۵۰ و ۶۰ خفاش می فروشد. در زمان عیدها ممکن است فروش خفاش به ۶۰۰ برسد. با وجود اینکه خوردن گوشت خفاش به عنوان یکی از عوامل احتمالی بیماری کرونا مطرح شده اما فروش و خوردن خفاش ادامه دارد. به گزارش عصرایران، رویترز با این…...
فراخوان مقتدی صدر برای تظاهرات نزدیک منطقه الخضرا فراخوان مقتدی صدر برای تظاهرات نزدیک منطقه الخضرا
جهان
رهبر جریان صدر عراق ضمن اشاره به شکست سیاستمداران این کشور در تشکیل دولتی طبق خواسته‌های مردم، خواهان تحصن و تجمع اعتراضی مسالمت آمیز نزدیک منطقه الخضرا(سبز) شد. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در توئیتی از سیاستمداران این کشور به خاطر…...

پاسخ دهید