عراق خبر تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی را تایید کرد

جهان
عراق خبر تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی را تایید کرد

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق خبر تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالکریم خلف، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در گفت‌وگو با اسپوتنیک گفت: شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در حمله هوایی آمریکا به معنای خنجر زدن از پشت است زیرا هر گونه عملیاتی باید با موافقت عراق انجام شود.

وی تاکید کرد: عراق تصمیم گرفته است در پی شهادت ابومهدی الهندس، فعالیت نیروهای آمریکایی در این کشور را محدود کند.

عبدالکریم خلف همچنین تاکید کرد: تحقیقات با تیم پرواز هواپیمایی که سردار قاسم سلیمانی را به بغداد منتقل کرد، آغاز شده است.

پیش از این شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از برخی مسئولان امنیتی مدعی شده بود که در پی شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، مقامات عراقی دو فرد را بازداشت کرده‌اند و درحال تحقیق از کارمند اطلاعاتی فرودگاه و خدمه هواپیمایی هستند که سردار سلیمانی را به بغداد آورد.

به گزارش ایسنا، پنتاگون، بامداد دیروز(جمعه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار سپهد سلیمانی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه بغداد ترور کرده است.

صبح جمعه، خبر شهادت سردار سلیمانی در بیانیه‌ای از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم تایید شد.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در خصوص این اقدام جنایتکارانه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز چند ساعت پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، یک جلسه غیر علنی درباره تحولات خاورمیانه تشکیل داد.

بازدید اپلیکیشن 74 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ چه گفت که برگه‌ سخنرانی‌اش را پاره کردند؟ ترامپ چه گفت که برگه‌ سخنرانی‌اش را پاره کردند؟
جهان
نطق سالانه ترامپ به بامداد امروز مانند هرسال با جنجال بسیار برگزار شد. ترامپ که به‌رسم هرسال همراه اعضای خانواده و کاخ سفید در کنگره حاضر شده بود در ابتدای سخنان خود گفت: سه سال پیش بازگشت بزرگ آمریکا را آغاز کردیم. امروز در برابر شما ایستاده‌ام تا نتایج باور…...
پیش‌بینی مرگ برایانت با سقوط هلی‌کوپتر در سال ۲۰۱۲! پیش‌بینی مرگ برایانت با سقوط هلی‌کوپتر در سال ۲۰۱۲!
جهان
یک کاربر توییتر در سال ۲۰۱۲ نحوه مرگ کوبی برایانت را پیش‌بینی کرده بود. پس از مرگ ناباورانه کوبی برایانت، اسطوره ۴۱ ساله بسکتبال دنیا، واکنش‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته و در این بین بازنشر یک توییت با مضمون پیش‌بینی مرگ او با سقوط هلی‌کوپتر همه را شگفت‌زده…...
بلوای همجنسگرایی در کارزار انتخاباتی آمریکا بلوای همجنسگرایی در کارزار انتخاباتی آمریکا
جهان
پیت بوته‌جج» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که آشکار از همجنس‌‌گرا بودن خود سخن می‌گوید، در یک مصاحبه، با افتخار اعلام کرد: «عاشق شوهرم هستم». این اظهارات شهردارسابق «ساوث‌بند» ایالت ایندیانا که درحال حاضر از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات درجریان رقابت‌های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹)…...

پاسخ دهید