دانلود اپلیکیشن هفت صبح

عدم امنیت داده‌های خصوصی کاربران واتس‌اپ حقیقت دارد؟

دانش و فناوری
عدم امنیت داده‌های خصوصی کاربران واتس‌اپ حقیقت دارد؟

گزارشی جدید، شیوه‌های حفظ حریم خصوصی واتس اپ را زیر سوال می‌برد. تحقیقات جدید ProPublica در مورد شیوه‌های حفظ حریم خصوصی فیس بوک و رمزگذاری پلت فرم پیام رسانی واتس اپ، نگرانی‌هایی را در افراد مختلف ایجاد کرده است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از جی اس ام آرنا، این مقاله چندین یافته کلیدی را برجسته می‌کند که به صراحت برای پایگاه ۲ میلیارد کاربر فاش نشده است.

سیاست‌های حفظ حریم خصوصی واتس اپ مجدداً در حال بررسی است با وجود اینکه واتس اپ از سال ۲۰۱۶ دارای رمزگذاری سرتاسری است، شرایطی وجود دارد که در آن ۱۰۰۰ پیمانکار با استفاده از نرم افزار ویژه فیس بوک می‌توانند پیام‌های ارسال شده از یک کاربر به کاربر دیگر را بخوانند. به عنوان مثال، وقتی شخصی پیامی را گزارش می‌دهد، حتی در یک چت خصوصی، الگوریتم هوش مصنوعی به دنبال فعالیت‌های مشکوک مرتبط با تروریسم، کودک آزاری و … می‌گردد و سپس پیام گزارش شده به همراه چهار پیام قبلی را به یک پیام واقعی منتقل می‌کند.

پس از بررسی ها، ممکن است کاربر بلاک یا اخراج شود یا در لیست رصد قرار گیرد. پیام‌های رمزگذاری نشده کاربران در لیست “فعال” را می‌توان همراه با سایر داده‌های کاربر مانند گروه‌های کاربر، شماره تلفن، شناسه تلفن منحصر به فرد، پیام وضعیت، میزان باتری و قدرت سیگنال خواند. این گزارش می‌گوید همه این شیوه‌ها در خط مشی رازداری کاربران ذکر شده است، اما برای یافتن آن‌ها باید عمیق عمل کنید. فیس بوک خاطرنشان می‌کند که این شیوه‌ها بر اساس بازخورد کاربران است و آن‌ها مطمئن هستند که کاربران آنچه را که پس از گزارش رصد می‌شود درک می‌کنند.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید