عادل الجبیر: سفر عمران خان به تهران، ابتکار خود اوست

جهان
عادل الجبیر: سفر عمران خان به تهران، ابتکار خود اوست

فارس نوشت: وزیر مشاور در امور خارجه سعودی گفت که نخست وزیر پاکستان با طرح ابتکاری خود عازم تهران شده و ریاض در این زمینه درخواستی از پاکستان نداشته است.

در حالی که گفته می‌شود «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در سفری یکشنبه خود به تهران میانجی آشتی بین ایران ریاض است، اما یک مقام ارشد دولت سعودی منکر چنین مسئله‌ای شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه سعودی یکشنبه در ریاض به خبرنگاران گفت که عربستان از پاکستان درخواست نکرده که میانجی بهبود روابط با ایران شود.

وی گفته است که نخست وزیر پاکستان با طرح ابتکاری خود عازم ایران شده و «اگر ایرانی‌ها می‌خواهند که دیگران با آن‌ها همانند یک کشور عادی تعامل داشته باشند، لازم است که رفتار و سیاست‌های خود را تغییر دهند.»

وزیر مشاور در امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگاران، هرگونه عاملیت دولت سعودی در حادثه نفتکش ایرانی در نزدیکی ساحل جده را نیز تکذیب کرد.

وزارت خارجه ایران پیش از سفر عمران خان به تهران اعلام کرده بود که با واسطه یا بی واسطه، مایل به گفت‌وگو با دولت عربستان است.

بازدید اپلیکیشن 48 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روایت روسی از دلایل پنهان ترور سردار سلیمانی روایت روسی از دلایل پنهان ترور سردار سلیمانی
سیاسی
روزنامه «پراودا» چاپ مسکو شماره روز دوشنبه خود به تحلیل انگیزه‌های آمریکا برای ترور سردار سلیمانی پرداخته است که گزیده آن را با ترجمه خبرگزاری فارس می‎‌خوانید: * یک: کمک به اسرائیل: ترامپ از این طریق به‌دنبال کمک به متحد نزدیک خود بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل است که ایام سختی…...
موج جدید‌ سفرهای دیپلماتیک با محوریت ایران موج جدید‌ سفرهای دیپلماتیک با محوریت ایران
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | امیر قطر در تهران‌،‌ ظریف در عمان‌،‌ وزیر پاکستانی در مشهد‌،‌ آبه در ریاض و ... سطح تنش در منطقه، حتی بعد از یک هفته هنوز به وضعیت عادی بازنگشته است اما در این شرایط، موج جدیدی از سفرهای دیپلماتیک را شاهد هستیم که به نظر…...
چرا اجلاس مالزی ‌جنجالی شد؟ چرا اجلاس مالزی ‌جنجالی شد؟
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | ‌حسن روحانی، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در مالزی بود تا در اجلاسی به نام نشست کوالالامپور شرکت کند. نشستی که به ظاهر یک اجلاس معمولی بین‌المللی به نظر می‌رسید ولی در واقع، جنجال‌ زیادی در پشت پرده آن وجود داشته است. ماجرا چیست؟ *…...

پاسخ دهید