ظریف: پمپئو با شکست در “فشار حداکثری” به “دروغ حداکثری” روی آورده است

سیاسی
ظریف: پمپئو با شکست در “فشار حداکثری” به “دروغ حداکثری” روی آورده است

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری در واکنش به ادعای پمپئو علیه ایران مبنی بر اینکه حمله به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو کار ایران بوده، نوشت: مایک پمپئو که در «فشار حداکثری» شکست خورده است، به «دورغ حداکثری» روی آورده است.

ظریف در ادامه گفت: آمریکا و مشتریانش به دلیل این توهم که برتری تسلیحاتی به پیروزی نظامی منجر خواهد شد، در یمن گیر افتاده‌اند.

وی افزود: مقصر دانستن ایران، به فاجعه خاتمه نخواهد داد. پذیرفتن طرح پانزدهم آوریل ما برای پایان دادن به جنگ و آغاز مذاکرات ممکن است به آن پایان دهد.

انتقاد ظریف در پی این مطرح می‌شود که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در توئیت‌هایی که منتشر کرده، این ادعای بی‌اساس را مطرح کرده است که “تهران پشت نزدیک به ۱۰۰ حمله علیه عربستان سعودی است.”

پمپئو دیروز مدعی شد: ایران اکنون حمله‌ای بی‌سابقه به این تأمین‌کننده انرژی جهان داشته است. مدرکی دال بر این که این حملات از یمن انجام شده، وجود ندارد!

پمپئو در ادامه رویکردهای خصمانه خود علیه ایران، نوشت: ما از همه ملت‌ها می‌خواهیم به طور واضح و علنی حملات ایران را محکوم کنند. ایالات متحده با شرکا و هم‌پیمانان‌مان همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل آید که تقاضای بازارهای انرژی به خوبی تأمین شود و ایران بابت تعرضش مسئول شناخته شود.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تکلیف راهپیماییِ روز قدس مشخص شد تکلیف راهپیماییِ روز قدس مشخص شد
سیاسی
ایرنا: قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شهرهای با موقعیت قرمز و سفید کرونایی در تمام کشور برگزار خواهد شد. نصرت‌الله لطفی روز دوشنبه درجلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم ویژه روز قدس: * موضع ایران در رابطه با برگزاری روز…...
خروج موشک‌های آمریکایی از عربستان به‌نفع تهران خروج موشک‌های آمریکایی از عربستان به‌نفع تهران
سیاسی
رسانه‌ای آمریکایی تصمیم وزارت دفاع این کشور برای کاهش نیروها و تجهیزات نظامی خود در عربستان را به نفع ایران دانست و نوشت که ترامپ در تهدید خود علیه بن سلمان جدی است. روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشته آمریکا در هفته گذشته شماری از جنگنده‌ها و آتش‌بارهای سامانه پدافند موشکی پاتریوت…...
فعالیت باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی مجاز است فعالیت باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی مجاز است
سیاسی
وزیر بهداشت: فعالیت باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی مجاز استوزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی ابلاغ کرد: فعالیت باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی که ارتباط فردی زیادی ندارد، با رعایت دستورالعمل بهداشتی برای کلیه شهرها مجاز است. به گزارش ایلنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای…...

پاسخ دهید