ظریف: با مردم هیچ امر محرمانه‌ای نداریم

سیاسی
ظریف: با مردم هیچ امر محرمانه‌ای نداریم

وزیر امور خارجه کشورمان از تدوین طرح ایران برای حل دائمی مناقشه قره باغ خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف ، عصر روز سه‌شنبه در حاشیه حضور در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد موضوع مناقشه قره باغ اظهار کرد : در حال حاضر معاون وزیر خارجه به استان آذربایجان شرقی سفر کرده و از سد خداآفرین بازدید کرده و قرار است در رابطه با همین موضوع به باکو ، مسکو و ایروان نیز سفر کند .

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان ادامه داد : طرح ایران برای حل دائمی مناقشه قره باغ تدوین شده و با تصویب مقامات عالی کشور ، امروز و فردا مطرح می‌شود و آن را در مسکو و ایروان پیگیری می‌کنیم.

ظریف با تاکید بر اینکه ایران در ارتباط با موضوع قره باغ دپلماسی فعالی را با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی آذربایجان حل و فصل مناقشه از طریق صلح‌آمیز و تغییر ناپذیری مرزهای بین المللی پیگیری می کند افزود : البته یکسری نگرانی‌هایی از بابت حضور تروریست‌های تکفیری در منطقه و احتمالا تروریست های دیگری وجود دارد که ما مواضع خود را در این ارتباط شفاف مطرح کردیم و تاکید داشتیم که این موضوع برای جمهوری اسلامی ایران غیر قابل تحمل است.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران با بیان اینکه یکی دیگر از سوالاتی که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز از او پرسیده شده در مورد برجام و اینکه چه میزان مردم در جریان جزئیات برجام هستند گفت : پاسخ دادیم ما خدا را شاکر هستیم، ثابت شد آنچه که ما می گفتیم واقعیت داشت و آنچه که آمریکایی‌ها ادعا کرده بودند توسط دیگر کشورها از جمله ۱۳ عضو شورای امنیت سازمان ملل نیز رد شد .

وی با بیان اینکه ما با مردم خودمان هیچ امر محرمانه‌ای نداریم و آنچه که اتفاق افتاده است را به مردم گفته‌ایم ، ادامه داد: متاسفانه دیگرانی بودند که مطالب خلافی را برای اهداف انتخاباتی به مردم‌شان گفتند.

وزیر امورخارجه کشورمان ، همچنین با بیان اینکه در این جلسه در ارتباط با حق آبه ایران از آب هیرمند سوال شد، گفت: در این زمینه تلاش و همکاری های را با دولت افغانستان داریم از جمله در قرارداد جامعی که قرار است بین دو کشور شکل بگیرد و همچنین کمیساری های مشترک آبی بین دو کشور.

وی افزود: ما در مذاکرات مان بر حق مردم ایران و به خصوص مردم سیستان و بلوچستان بر استفاده از این منابع تاکید داریم .

بازدید اپلیکیشن 14 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ضدحمله وزیر بهداشت به معاون مستعفی ضدحمله وزیر بهداشت به معاون مستعفی
سیاسی
وزیر بهداشت در ابلاغ معاون پژوهشی وزارت بهداشت اعلام کرد: تلاش کنید تا با انجام‌ تحقیقات و پژوهش‌های مستمر و علمی بیان موارد غیر عالمانه مثل ایمنی دسته‌جمعی عدم ابتلای مجدد بیماران کرونا و ابتلای ۲۵ میلیون نفر به کرونا تکرار نشود. تسنیم: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در…...
ببینید | خرابکاری ارامنه قبل از تخلیه شهرهای‌شان ببینید | خرابکاری ارامنه قبل از تخلیه شهرهای‌شان
سیاسی
شهر کلبجر که طبق توافق آتش‌بس جنگ قره باغ باید امروز به نیروهای آذربایجانی تحویل داده شود، در حال تخلیه است ولی ارمنی‌ها پیش از تخلیه این شهر، خانه ها و منابع طبیعی منطقه را آتش زده و درختان منطقه را بریده و حمل می‌کنند. منبع: رصد خبر...
اعتراض هواداران ترامپ به شمارش‌آرا در میشیگان اعتراض هواداران ترامپ به شمارش‌آرا در میشیگان
سیاسی
ترامپ قبلا گفته بود شمارش آرایی که بدون حضور در حوزه‌ی رای گیری ثبت شده‌اند باید متوقف شود. در مقابل بایدن اعلام کرده برای صیانت از آرا و شمارش تمام آرای ثبت شده تلاش خواهد کرد....

پاسخ دهید