طوفان حیاتی و زهرا امیر ابراهیمی

اجتماعی
طوفان حیاتی و زهرا امیر ابراهیمی

روزنامه هفت صبح | زهرا امیر ابراهیمی جزئیات تازه‌ای از ماجرای انتشار فیلم خصوصی‌اش مطرح کرد و محمدرضا حیاتی از علاقه‌اش برای بازگشت خوانندگان قبل از انقلاب سخن گفت! اتفاق ویژه روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی بازتاب وسیع دو ویدئوی جداگانه زهرا امیر ابراهیمی و محمدرضا حیاتی است.

آمارهای گوگل می‌گوید جست‌وجوی نام محمدرضا حیاتی از جمعه ساعت ۱۶:۳۰ به طرز ناگهانی افزایش یافته و تا بامداد شنبه به اوج رسیده. همینطور جست‌وجوی نام زهرا امیرابراهیمی هم از ساعت ۲۱:۳۰ جمعه شب افزایش چشمگیری داشته و تا ساعت ۲ بامداد شنبه به نقطه پیک رسیده. جزئیات این دو اتفاق را در ادامه بررسی می‌کنیم.

زهرا امیر ابراهیمی قبلا در ایران بازیگر فیلم‌های تلویزیونی بود. نقطه اوج شهرت او زمانی بود که در سریال «نرگس» به کارگردانی سیروس مقدم یک نقش فرعی برعهده گرفت. این سریال در تابستان سال ۸۵ پخش می‌شد و چون تقریبا اولین ملودرامی بود که به سبک سریال‌های کمدی نود شبی هر شب پخش می‌شد خیلی مورد توجه قرار گرفت.

البته ماجرای دراماتیک درگذشت پوپک گلدره بازیگر نقش اصلی این سریال بعد از یک سانحه تصادف هم حسابی سروصدا کرد. مدت کوتاهی بعد از پخش این سریال، وقتی هنوز جامعه در تب و تاب نرگس و کاراکترهایش بود، یک فیلم خصوصی منتشر شد منسوب به بازیگر نقش زهره یعنی همان زهرا امیر ابراهیمی.

این اتفاق زندگی هنری این بازیگر را دستخوش تغییرات بزرگی کرد و او مدتی بعد ایران را برای همیشه ترک کرد. جمعه شب زهرا امیر ابراهیمی مهمان برنامه یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای بود و جزئیات تازه‌ای از ماجرای انتشار این فیلم خصوصی مطرح کرد. نکته اول اینکه او برای اولین بار به طور رسمی صحت و سقم این فیلم را تایید کرد چون قبلا در مصاحبه‌های مختلف گفته بود که این فیلم جعلی است.

نکته بعدی اینکه او افشا کرد فیلم توسط یکی از بازیگران تئاتر به نام «م.ب» منتشر شده است. طبق ادعای زهرا امیر ابراهیمی، «م.ب» آن زمان به علت انتشار این فیلم در دادگاه به شش ماه زندان محکوم شده و برای جرایم مشابه دیگری هم حکم شش سال حبس داشته. گفتنی است این بازیگر تئاتر در سال ۹۳ به علت بیماری سرطان درگذشت.

حالا کلیپ کوتاهی از توضیحات زهرا امیر ابراهیمی در این برنامه در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده پخش شده. به این ماجرا اما از یک زاویه دیگری هم می‌توان نگاه کرد؛ اینکه سینا ولی الله مجری این برنامه به نوعی خواسته از طرح این موضوع در راستای جلب مخاطب استفاده کند. حالا ایراد این کار چیست؟ زهرا امیر ابراهیمی کاملا مشخص بود که از بیان این موضوعات احساس خوشایندی ندارد و بعد از گذشت ۱۳سال همچنان این ماجرا روی زندگی او سایه انداخته.

بنابراین ممکن است سینا ولی الله که از مدتی پیش به یک شبکه جدید کوچ کرده، بدون توجه به وضعیت خاص مهمانش خواسته به نوعی از طرح این موضوع برای تبلیغ برنامه خودش بهره‌برداری کند. مسئله بعدی اینکه این ماجرا مربوط به سال ۸۵ است بنابراین متولدین دهه ۷۰ به بعد اغلب هیچ اطلاعی از آن ندارند و وقتی در شرایطی که همان زمان هم بعضی اشاعه و پخش این فیلم را نهی می‌کردند، مجری این برنامه دوباره بانی ترویج آن شده است. از این نکته هم نگذریم که مجری برنامه از نظر فنی در این مصاحبه ضعیف عمل کرد. به طور مثال این سوال را نپرسید که این فیلم غیراخلاقی چطور به دست «م.ب» رسیده تا آن را پخش کند؟

اتفاق جنجالی بعدی اظهارات اخیر محمدرضا حیاتی گوینده خبر درباره خوانندگان قبل از انقلاب است. پنجشنبه شب حیاتی بعد از تماشای فیلم «مطرب» در یک مصاحبه تصویری گفت: «از دیدن این فیلم دلم گرفت، برای اینکه هنرمندانی مثل همین نقشی که آقای پرویز پرستویی بازی کردند، نزدیک ۴۰سال است از کشورشان دور هستند و معلوم نیست به چه جرمی نمی‌توانند به کشورشان بازگردند و برای مردم‌شان بخوانند.مردم هم هنوز آن‌ها را دوست دارند، به صدای آن‌ها گوش می‌دهند، ترانه‌های آن‌ها چه قدیمی و چه جدیدشان را گوش می‌دهند. ان‌شاءالله که بتوانند دوباره بیایند.»

خب شنیدن این جملات از سوی محمدرضا حیاتی که صدا و تصویر او در حافظه جمعی مردم با روایت رسمی و حاکمیتی از رویدادها و اخبار گره خورده برای مخاطبان عجیب است. یعنی انگار که مردم انتظار ندارند او چنین دیدگاهی داشته باشد یا اگر هم دارد مطرح کردنش نکته جالب توجهی است.

داستان فیلم «مطرب» درباره یک خواننده کاباره‌ای است که پیش از اوج گرفتن انقلاب همچون بیشتر خواننده‌های این عرصه از صحنه کنار می‌رود اما چون به اندازه کافی از شهرت و اقبال نیز برخوردار نیست، نمی‌تواند خواننده لس‌آنجلسی شود و در نهایت به خواننده مراسم تبدیل می‌شود. محمدرضا حیاتی اخیرا بابت حضور در یک تبلیغات اینستاگرامی و همچنین اعلام یک خبر با ادبیات غیرمعمول از تلویزیون مورد انتقاد قرار گرفته بود. این گوینده باسابقه سیما در سال ۹۴ بازنشسته شد اما با موافقت رئیس صداوسیما قرار شد به فعالیت خود ادامه بدهد.

بازدید اپلیکیشن 2,537 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مشاهیری که با تصادف رانندگی از دنیا رفتند مشاهیری که با تصادف رانندگی از دنیا رفتند
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح، ‌مصطفی آرانی |‌ کرونا بزرگان زیادی را در این یک سال در ایران و جهان، به دل خاک فرستاده است اما این تنها عامل مرگ آدمیان نیست. بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال ۱۳۹۸، نزدیک به ۱۷ هزار نفر در حوادث رانندگی کشور کشته…...
گفتگوی خواندنی هفت‌صبح با ‌محمد‌رضا حیاتی گفتگوی خواندنی هفت‌صبح با ‌محمد‌رضا حیاتی
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، احمد رنجبر | ۶ خرداد ۹۹ گزارشی در هفت‌صبح منتشر شد با این تیتر: «حیاتی می‌خواهد چیزی را جبران کند؟!» این گزارش بعد از گفت‌وگوی محمدرضا حیاتی با تلویزیون تعاملی تیوا منتشر شد و همه اظهارنظرهای غافلگیرکننده اخیر این گوینده باسابقه خبر را در برمی‌گرفت. حیاتی تجربه…...
عطاران‌ زیر‌‌نظر ‌را‌ نجات‌ نداد عطاران‌ زیر‌‌نظر ‌را‌ نجات‌ نداد
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، گروه سینما | با وجود اینکه انتظار می‌رفت فیلم «زیرنظر» با حضور رضا عطاران بتواند رقیب پروپاقرصی برای «مطرب» باشد اما حضور این بازیگر هم نتوانست ضعف فیلم را بپوشاند و در فروش فیلم موثر باشد. هفت صبح این مسئله را بررسی می‌کند. یکی از مسائلی که…...

پاسخ دهید