ضرر ۷ میلیاردی ثروتمندترین مرد جهان

اقتصادی
ضرر ۷ میلیاردی ثروتمندترین مرد جهان

ریزش سهام آمازون بار دیگر “جف بروس” ثروتمندترین مرد جهان را بر صدر اخبار جهان قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین، با ریزش ۹ درصدی قیمت سهام شرکت آمازون، جف بروس عنوان ثروتمندترین مرد جهان را از دست داد تا بار دیگر بیل گیتش با ۱۰۵٫۷ میلیون دلار بر این جایگاه تکیه بزند.

جف بروس تا پیش از طلاق جنجالی اش عنوان بلامنازع ثروتمندترین مرد جهان را از آن خود کرده بود اما طلاق وی از همسرش که موجب پرداخت ۳۸ میلیارد دلار از دارایی وی به همسرش شد. با این اتفاق ثروت بزوس به ۱۱۰ میلیارد دلار رسید.

سی ان بی سی، گزارش داد ریزش سهام آمازون پس از آن رخ داد که گزارشی از عملکرد کمتر از حد انتظار شرکت آمازون منتشر شد. این گزارش ارزش سهام این شرکت در بورس نیویورک را با ریزش کم سابقه ۹ درصدی مواجه کرد. به این ترتیب ثروت جف بزوس، بنیان گذار و مدیرعامل آمازون که بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در جهان محسوب می شود، تنها در یک روز ۷ میلیارد دلار ریزش کرد. بزوس در حال حاضر مالک ۵۷ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۳۵۹ سهم از شرکت آمازون است.

اگرچه فروش شرکت آمازون در سه ماهه سوم امسال رشد بالای ۲۰ درصدی را تجربه کرد اما مخارج این شرکت نیز به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. به گفته آمازون تنها هزینه های حمل و نقل این شرکت در سه ماهه سوم سال به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با رقم دوره مشابه سال گذشته، ۴۶ درصد افزایش یافته است. میزان فروش آمازون با ۲۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۷۰ میلیارد دلار رسیده است.

جف بزوس در واکنش به این ریزش سهام گفته است که استراتژی این شرکت کماکان معرفی پیشنهادهای ویژه به مشتریان مخصوص است. وی افزود که این شرکت سرمایه گذاری‌های بیشتری روی مشتریان و استراتژی‌های فروش بلندمدت انجام خواهد داد.

بازدید اپلیکیشن 50 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دیجی‌کالا زیر ضرب منتقدان تخفیف‌های ساختگی دیجی‌کالا زیر ضرب منتقدان تخفیف‌های ساختگی
اقتصادی
روزنامه هفت صبح | همه‌چیز از توئیت حمید محمدی، از بنیان‌گذاران دیجی‌کالا شروع شد. محمدی با اشاره به جشنواره ویژه فروش دیجی‌کالا که به نوعی همزمان با جمعه سیاه آمریکا برگزار شده، تاکید کرد که برای برخی کسب‌وکارهای ایرانی که ارسال کالا را خودشان انجام دهند، کمیسیون دیجی‌کالا صفر خواهد…...
هفته‌ هیجان‌انگیز با هفت فیلم و سریال پرتماشاگر هفته‌ هیجان‌انگیز با هفت فیلم و سریال پرتماشاگر
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، صوفیا نصرالهی | ‌اگر می‌گوییم این هفته متعلق به آمازون است چون تقریبا مهم‌ترین محصولات تصویری این هفته مختص نمایش در شبکه‌ آمازون هستند، از جمله سریال «تبر کوچک» که یک سریال غیرمعمول است و اپیزود اول آن «Mangrove» خودش در حقیقت یک فیلم سینمایی است که…...
وقتی نتفلیکس مجبور می‌شود از ساترا مجوز بگیرد وقتی نتفلیکس مجبور می‌شود از ساترا مجوز بگیرد
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | در سال‌های گذشته و همزمان با رشد کسب‌وکارهای اینترنتی در ایران و همه‌گیری و محبوبیت خدمات آنها در بین مردم همیشه این پرسش انتقادی مطرح بوده که اگر رقبای بین‌المللی این استارتاپ‌ها و شرکت‌ها در ایران حضور داشتند، آیا باز هم نمونه‌های داخلی می‌توانستند یکه‌تازی کنند…...

پاسخ دهید