دانلود اپلیکیشن هفت صبح

صنعت برق به چه کسانی خسارت پرداخت می‌کند؟

اقتصادی
صنعت برق به چه کسانی خسارت پرداخت می‌کند؟

ایسنا نوشت: در قبوض برق هزینه ای تحت عنوان بیمه برق از مشترکان اخذ می شود که برای مشترکان شهری خانگی ۱۰۰ تومان، مشترکان تجاری شهری ۱۰۰۰ تومان و برای مشترکان روستایی نصف این مبلغ تعریف شده است و بر اساس آن اگر مشترکی دچار حادثه برقی شود می تواند حق خود را مطالبه کند. به عبارت دیگر بر اساس بیمه مشترکان اگر خسارتی بر دارایی مشترکان خانگی یا سایر مصارف تحمیل شود که منشا آن برق باشد، در چارچوب قرارداد بیمه خسارت مشترکان و مفاد قرارداد پرداخت خواهد شد.

در ابتدا لازم است مشترک وارد سایت توانیر و بخش بیمه خسارات مشترکان شود و یا از طریق جستجو در موتورهای جستجوگر  به راحتی وارد سایت bimetavanir.org.ir شوند و درخواست خود را ثبت کنند. زمانی که مشترکان وارد سایت شدند می بایست شناسه قبض خود را وارد و اگر مستنداتی دارند لازم است اطلاعات آن را وارد کنند، علاوه بر این اگر هزینه ای پرداخت کردند فاکتور آن را به درخواست خود  اضافه کنند که پس از آن وارد مراحل رسیدگی، بررسی کارشناس، تعیین خسارت، گرفتن شماره شبا و نهایتا پرداخت می شوند.

تا کنون ۶۵۰۰ درخواست ثبت شده است

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین با بیان اینکه سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بیمه برق بر عهده بیمه کوثر بود، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ تا کنون حدود ۶۵۰۰ پرونده ثبت شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل تفاوت زیادی ندارد و حتی تعدادی نیز کمتر شده است. آگهی شرکت در مناقصه هفته گذشته منتشر شد و به دنبال این هستیم که در هفته جاری ارزیابی فنی انجام و در نهایت بیمه گر مشخص شود، هدف این بود که تا آخر این ماه مشخص شود اما به نظر با ۱۰ یا ۱۵ روز تاخیر به نتیجه می رسیم. تا زمانی که بیمه گر مشخص نشود ارزیابی خسارات صورت نمی گیرد و به طور کلی بیمه گر تمام پرونده ها را مورد ارزیابی قرار می دهد.

به گفته مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین صنعت برق دخالتی در این مساله ندارد و بررسی و هزینه گذاری به طور کامل از طریق بیمه گر انجام می شود و ما به عنوان یک نماینده از سوی مردم به خاطر اینکه بتوانیم حداکثر امکانات بیمه ای را اختصاص بدهیم عمل می کنیم و مسوولیت این را داریم که مناقصه ای از طرف مردم برگزار کنیم که به ازای مبلغی که ماهانه پرداخت می کنند و متناسب با قانونی که اعلام می شود بتوانند خسارت در یافت کنند.

چقدر خسارت پرداخت شده است؟

یاقوتی با اشاره به میزان خسارت پرداخت شده در سال ۱۳۹۹ گفت: در سال گذشته حدود ۷۰ میلیارد تومان خسارت توسط بیمه پرداخت شد که اگر به طور کامل پرداخت شود به حدود ۸۰ میلیارد تومان می رسد و با توجه به روند فعلی بعید به نظر می رسد که امسال میزان پرداخت خسارت بیش از این باشد البته سقف مبلغی نیز به همین میزان است.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید