شگردهای جدید دلالان برای تعیین قیمت خرید و فروش ارز

اقتصادی

فعلا ارز قیمتی برای خرید و فروش ندارد ، در این میان اما دلالان کنار خیابان روش جدیدتری را برای قیمت گذاری ارز انتخاب کرده اند.

یکی از اتفاقات جالب توجه مشاهدات عینی خبرنگار خبرآلاین در یک اغذیه فروشی بین چند مشتری بود که بسیار باعث تعجب است؛ چند مرد جوان هنگام صرف غذا با تلفن مشغول صحبت و خرید و فروش دلار بودند.

یکی از آنها با دلال پشت خط مشغول چانه زدن بود و نرخ ارز را جویا می شد و رفقایش منتظر پایان صحبت او. پس از اتمام مکالمه مشخص شد که اگر کسی خواستار ۵۰هزار دلار باشد،‌ دلال حاضر است هر دلار را به قیمت ۱۳هزار تومان بفروشد و برای درخواست های زیر ۵۰هزار دلار نیز بسته به میزان تقاضاریا، قیمت بالاتر خواهد رفت . به این ترتیب خرید هزار یا دو هزار دلار از این دسته دلالان مستلزم پرداخت پول بیشتر، حتی تا دو هزار تومان به ازای هر دلار است. جالب اینکه بنا بر اطلاع خبرنگار خبرآنلاین دلالان تلفنی حاضرند هرجا که مشتری قرار می گذارد،‌ ارز مورد توافق را تحویل دهد و هزینه رفت و آمد نیز بر عهده خریدار است!

بسیاری از دلالان محدوده فردوسی نیز دیگر مستقیم دست به معامله نمی زنند بلکه با ردیافت تلفن مشتری، به او وعده تماس در روزهای آتی را می دهند . نکته مهم اینجاست که پلیس پیش از این به خریداران هشدار داده است که در دام دلالانی که دلارهای نقلبی می فروشند نیفتند.

بازدید اپلیکیشن 333 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. همه اونهایی که دل به نوسان دلار خوش کردن وفک می‌کنند که میتونن ره صد ساله را یک شبه طی کنند عاقبت ضرر هنگفتی خواهند کرد و این ضرر رو همه اقشار جامعه با هم پرداخت خواهند کرد گرونی و تورمی که امروز در کوچه و بازار در فروشگاه ها و اجناس شاهدش هستیم یکی از علائم همین موج سواری روی ارز این آقایان است

پاسخ دهید