شکایت پرسپولیس در پرونده آل کثیر شکست خورد

ورزشی
شکایت پرسپولیس در پرونده آل کثیر شکست خورد

کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم دادگاه داوری CAS مبنی بر رد اعتراض باشگاه پرسپولیس ایران درباره تصمیم کمیته استیناف AFC در ۵ نوامبر ۲۰۲۰ خبر داد. سایت ای‌اف سی بیانیه زیر را در ارتباط با شکایت پرسپولیس در پرونده عیسی آل کثیر، دقایقی قبل روی خروجی خود قرار داد:

در تاریخ ۴ اکتبر ، کمیته انضباطی و اخلاق AFC به این نتیجه رسید که عیسی آل کثیر بازیکن پرسپولیس با حرکتی در جریان بازی لیگ قهرمانان آسیا، ماده ۵۸.۱ از مقررات انضباطی و اخلاقی فدراسیون را نقض کرد. در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۲۰ در دوحه در مقابل پاختاکور انجام داد و ای آف سی تصمیم گرفت برای مدت شش ماه او را از شرکت در هر فعالیت مربوط به فوتبال محروم و ۱۰ هزار دلار جریمه کند.

سپس کمیته استیناف AFC تصمیم گرفت درخواست تجدیدنظر پرسپولیس را درباره تصمیم کمیته انضباط و اخلاق رد کند. دادگاه داوری ورزش تصمیم به تأیید تصمیم کمیته استیناف AFC گرفت ، این بدان معناست که آقای عیسی آل کثیر باید کل دوره تعلیق را کامل سپری کند و ارزش کامل جریمه را پرداخت کند.ماده ۵۸.۱ آیین نامه انضباطی و اخلاقی AFC می گوید: هر شخصی که با گفتار یا اعمالی که شامل تحقیر ، تبعیض یا تحریف ، در رابطه با نژاد ، رنگ پوست ، جنسیت ، توانایی‌های جسمی و زبان است یا به حیثیت شخص یا گروهی، سن، ظاهر ، مذهب ، عقاید سیاسی ، ثروت ، ملیت ، گرایش جنسی ، ملیت یا منشأ ملی و اجتماع توهین کند، مرتکب تخلف شده است.

طبق ماده ۳ اساسنامه AFC ، اصل اساسی کنفدراسیون این است که انواع تبعیض علیه کشورها ، مردم و گروه ها بر اساس نژاد ، رنگ پوست ، ملیت و اجتماعی ، جنسیت ، توانایی ها ، زبان ، سن ، شکل ظاهری دین ،   عقاید سیاسی ، عقاید دیگر ، ثروت ، منشا و گرایش جنسی ممنوع است و در نهایت با تعلیق یا رد صلاحیت مجازات می شود.

گفتنی است محرومیت عیسی آل کثیر ۱۳ فروردین به پایان می‌رسد و وی میتواند از نخستین بازی لیگ برتر پرسپولیس در سال ۱۴۰۰ برای تیم گل‌محمدی به میدان برود.

 

بازدید اپلیکیشن 9 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

برنامه امروز پخش زنده مسابقات ورزشی از تلویزیون برنامه امروز پخش زنده مسابقات ورزشی از تلویزیون
ورزشی
یکشنبه یکم فروردین *** جام حذفی انگلیس چلسی - شفیلد یونایتد ساعت: ۱۷:۰۰زنده از شبکه ورزش *** هفته ۲۹ لیگ برتر انگلیس وستهام - آرسنال ساعت: ۱۸:۳۰زنده از شبکه ورزش *** جام حذفی انگلیس لسترسیتی - منچستریونایتد ساعت: ۲۰:۳۰زنده از شبکه ورزش *** هفته ۲۸ لالیگا اسپانیا رئال‌سوسیداد - بارسلونا…...
یورولیگ؛ منچستریونایتد، آرسنال، رم و ویارئال در نیمه‌نهایی یورولیگ؛ منچستریونایتد، آرسنال، رم و ویارئال در نیمه‌نهایی
ورزشی
مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا با صعود تیم‌های منچستریونایتد، رم، آرسنال و ویارئال به نیمه‌نهایی پایان یافت. منچستریونایتد در اولدترافورد ۲ بر صفر از سد گرانادا گذشت. کاوانی دقیقه ۶ و وایخو (گل‌به‌خودی) در دقیقه ۱+۹۰ گل‌های شیاطین‌سرخ را زدند. برتری ۴ بر صفر در مجموع دو دیدار برای یونایتد…...
حذف کیمیا علیزاده از رقابت های قهرمانی اروپا حذف کیمیا علیزاده از رقابت های قهرمانی اروپا
ورزشی
ملی پوش سابق تکواندوی ایران که در غالب تیم پناهندگان فدراسیون جهانی در مسابقات قهرمانی اروپا حاضر شده است، در دومین مبارزه تن به شکست داد. به گزارش ایسنا، کیمیا علیزاده ملی پوش سابق تکواندوی ایران و دارنده نشان برنز المپیک که در غالب تیم پناهندگان فدراسیون جهانی تکواندو در…...

پاسخ دهید