شرط و شروط سفر به شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی

اجتماعی
شرط و شروط سفر به شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره شروط سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با حمل‌ونقل عمومی توضیح داد.

محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درباره ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی اظهار کرد: سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با خودروی شخصی ممنوع است و افراد در صورت ضرورت می‌توانند با حمل و نقل عمومی شامل هواپیما، قطار و اتوبوس به این شهرها سفر کنند.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که برای سفر به شهرهای قرمز فرد باید حداکثر تا ۹۶ ساعت قبل به یکی از آزمایشگاه های تشخیص کرونا که مورد تایید وزارت بهداشت است مراجعه کند و در صورت منفی شدن تست می‌تواند به شهر قرمز سفر کند البته اگر فردی بلیط را به صورت پیش فروش نوروزی خریداری کرده باشد هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی اطلاعات هویتی او با بانک اطلاعاتی آزمایشگاه های تشخیص کرونا چک می شود و در صورتی که نتیجه آزمایش فرد منفی شده باشد اجازه سفر به شهر قرمز با حمل و نقل عمومی به او داده می‌شود.

فرهادی تاکید کرد: باید توجه داشت که ملاک تست منفی کرونا روی کاغذ نیست چراکه ممکن است برخی از تست های کاغذی تقلبی استفاده کنند؛ ملاک برای سفر به شهرهای قرمز نتیجه تست منفی در بانک اطلاعاتی الکترونیکی آزمایشگاه های تشخیص کرونا ست و بانک اطلاعاتی کرونا مثبت‌ها به سامانه های حمل و نقل عمومی متصل شده اند.

معاون مرکز فنی سلامت و محیط کار وزارت بهداشت اظهار کرد: برای سفر به شهرهای نارنجی با حمل و نقل عمومی نیاز به تست دادن نیست اما اگر فردی کرونا مثبت باشد حتی اگر بلیط را از قبل به صورت پیش فروش خریداری کرده باشد، اجازه سفر و استفاده از حمل و نقل عمومی به او داده نمی شود.

فرهادی درباره تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در ایام نوروز گفت: باید دانست که احتمال کاهش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در ایام نوروز وجود ندارد و ۹ شهرستان قرمز و ۳۱ شهرستان نارنجی تا پایان نوروز تغییر رنگ بندی از نظر وضعیت کرونا نخواهند داشت.

فرهادی تاکید کرد: این احتمال وجود دارد که در نوروز تعداد شهرهای قرمز و نارنجی افزایش پیدا کند به همین دلیل به مردم توصیه می‌کنیم که از دید و بازدید و سفر در ایام نوروز پرهیز کنند، به ویژه در شرایطی که کرونای انگلیسی در بسیاری از نقاط کشور گزارش شده است.

معاون مرکز فنی سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: شهرستان گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان آبادان، اهواز، بندرماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و کارون از استان خوزستان از جمله شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز بیماری کرونا هستند.

فرهادی گفت: همچنین شهرستان‌های سراب و عجب‌شیر از استان آذربایجان شرقی، ارومیه، چایپاره، ماکو و نقده از آذربایجان غربی، شهرستان گلپایگان از استان اصفهان، شهرستان دهلران از استان ایلام، شهرستان‌های دیلم، کنگان و گناوه از استان بوشهر، شهرستان سامان از چهارمحال و بختیاری، شهرستان‌های امیدیه، ایذه، اندیمشک، باغ‌ملک، باوی، بهبهان، خرمشهر، دشت آزدگان، شادگان و مسجد سلیمان از استان خوزستان، شهرستان‌های ارسنجان و زرین دشت از استان فارس، شهرستان دیوان‌دره از کردستان، شهرستان‌های پل دختر و درود از لرستان، شهرستان خمین از استان مرکزی، شهرستان بندر خمیر از استان هرمزگان، شهرستان نهاوند از استان همدان و شهرستان خاتم از استان یزد از جمله شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی بیماری هستند.

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای تهران
اجتماعی
معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به قرار گرفتن تهران در وضعیت نارنجی، از اعمال محدودیت‌های کرونایی برای تهران خبر داد. دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه شرایط جدیدی در شهر تهران به‌دلیل قرار گرفتن در وضعیت نارنجی اعمال خواهد شد، درباره محدودیت‌های اعمالی اظهار کرد: ورود خودروهای شخصی…...
آزمایش واکسن ایرانی روی پاکبان‌ها صحت ندارد آزمایش واکسن ایرانی روی پاکبان‌ها صحت ندارد
اجتماعی
باشگاه خبرنگاران: کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به خبر آزمایش واکسن ایرانی کوبایی کرونا روی پاکبان‌ها که در فضای مجازی منتشر شده است، گفت:مطالب عنوان شده تحت عنوان واکسیناسیون افراد در کمپین واکسیناسیون عمومی با واکسن مشترک کوبا و پاستور کذب محض بوده و البته زاییده…...
هشدار هواشناسی:سیلاب، کولاک و برف هشدار هواشناسی:سیلاب، کولاک و برف
اجتماعی
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه ای با اشاره به ورود سامانه بارشی و وزش باد تا سرعت ۱۱۰ کیلومتری، نسبت به آبگرفتگی معابر، سیلاب و کولاک و برف در ۲۴ استان هشدار داد. به گزارش خبرآنلاین، اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است؛ توصیف سامانه اول: تشدید فعالیت سامانه بارشی زمان…...

نظرات کاربران

  1. عمرا اگه متصل باشه ازمایشگاه طرف با خودروی شخصی بره که بهتره مگه وسیله طرف کرونا داره اتوبوس قطار اگه یک نفر داشته باشه که همه تو فضای بسته میگیرن که خداوکیلی این تصمیمات عتیقه رو کی میگیره

پاسخ دهید