شرایط حضور در مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت

جهان
شرایط حضور در مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت

شرکت در مراسم خاکسپاری ملکه تازه‌درگذشته انگلیس شرایط عجیب غریبی دارد.

  • بر اساس اسنادی از لندن که به دست روزنامه پولتیکو رسیده، به سران کشورها توصیه شده که با جت یا بالگردهای شخصی خود در مراسم تدفین ملکه الیزابت حاضر نشوند. از نمایندگان خارجی و همسرانشان خواسته شده تا با پروازهای تجاری به انگلیس بروند، زیرا فرودگاه «هیترو» لندن ظرفیت فرود هواپیماهای شخصی و فضای پارک آن‌ها را ندارد.
  •  تنها سران کشورها و شریک زندگی‌شان مجوز حضور در این مراسم را خواهند داشت. هنوز مشخص نیست که سران پیشین کشورها (روسای جمهور یا نخست‌وزیران پیشین) در این مراسم شرکت خواهند کرد یا نه. به‌عنوان مثال جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا باید تصمیم بگیرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق این کشور و از دوست‌داران ملکه را با خود به انگلیس ببرد یا نه. بایدن باید درباره بودن و نبودن ترامپ در مراسم تدفین ملکه تصمیم بگیرد.
  • محدودیت‌های وضع‌شده شامل حال خودروهای رسمی سران دیگر کشورها هم می‌شود. از میهمانان خواسته شده تا به دلایل امنیتی و با توجه به محدودیت‌های جاده‌ای، از آوردن خودروهای شخصی خود خودداری کنند. مسئولان برگزاری این مراسم اتوبوس‌هایی برای انتقال رهبران جهان تعبیه کرده‌اند. یک سفیر خارجی در لندن گفت: فکر کنید بایدن سوار اتوبوس شویم!
  • شهروندان انگلیس حق ندارند برای یادبود ملکه، خرس عروسکی و ساندویچ به کاخ باکینگهام ببرند. چندی پیش در جشن هفتادمین سالگرد سلطنت ملکه الیزابت، ویدیویی تبلیغاتی منتشر شد که ملکه در آن مقابل یک پدینگتون، خرس عروسکی نشسته و با او چای و ساندویچ می‌خورد. به همین دلیل، برخی از شهروندان انگلیس دروازه‌ها و دیوارهای کاخ باکینگهام را پر از خرس عروسکی و ساندویچ کرده‌اند!
  • در بیانیه منتشر شده آمده: هیچ هدیه یا آثار دستی پذیرفته نخواهد شد. همچنین انگلیسی‌ها نباید گل‌هایشان برای ملکه را در هر جایی رها کنند، بلکه باید آن‌ها را از بسته‌بندی‌های پلاستیکی خارج کرده و در مکان‌هایی که برای جمع‌آوری گل‌های یادبود تعبیه شده، قرار دهند. از انگلیسی‌ها خواسته شده تا برای حفظ محیط‌زیست، تنها ماده‌های اورگانیک و تجزیه‌پذیر را در این مکان‌ها رها کنند

دیدگاهتان را بنویسید