دانلود اپلیکیشن هفت صبح

شاهکار ای‌اف‌سی؛ بردهای ۸و ۹گله در منطقه شرق آسیا

ورزشی
شاهکار ای‌اف‌سی؛ بردهای ۸و ۹گله در منطقه شرق آسیا

رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، چند ماه پیش برگزار شد و در تمام گروه ها رقابت نزدیکی را برای صعود به مرحله بعد شاهد بودیم. یک طرفه ترین بردها در این مسابقات با اختلاف حداکثر ۳ گل به دست آمد و در گروهی مثل گروه استقلال، تکلیف تیم صعودکننده به مرحله بعد تا آخرین لحظات هم مشخص نبود.

اما به لطف برنامه AFC و کناره گیری تیم های استرالیایی، رقابت های منطقه شرق هیچ هیجانی ندارند و بازی ها تقریبا یک طرفه است و از همین حالا که فقط دو روز از برگزاری بازی های می گذرد، می شود پیش بینی کرد کدام تیم ها به مرحله بعد صعود خواهند کرد. با کناره گیری ۳ تیم استرالیایی ترکیب گروه ها در این مسابقات تغییر کرد و حالا کشوری مثل تایلند ۳ نماینده، فیلیپین ۲ نماینده و سنگاپور و مالزی و ویتنام هر کدام یک نماینده دارند!

با زیاد شدن تیم های ضعیف، نتایج عجیبی در منطقه شرق لیگ قهرمانان آسیا رقم خورده که سابقه نداشته است. مثلا در گروه F، تیم ویتل ویتنام با نتیجه ۵-۰ بر تیم کایا فیلیپین غلبه کرده، در گروه H، تیم چونبوک کره ۹ گل به تیم تامپینس سنگاپور زده، در گروه I، کاوازاکی ژاپن ۸-۰ یونایتدسیتی فیلیپین را برده و در همین گروه دائجوی کره دو پیروزی ۵-۰ و ۷-۰ ثبت کرده است.

سیاست های AFC در رونق فوتبال در کشورهای ضعیف تر فعلا نتیجه عکس داده و باخت های یک طرفه باعث شده تا لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق جذابیت سابق را نداشته باشد.

بازدید اپلیکیشن 52 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید