شاسی بلندهای روسی وارد بازار کشور می‌شوند؟

اقتصادی
شاسی بلندهای روسی وارد بازار کشور می‌شوند؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اخباری مبنی بر همکاری یک شرکت خودروساز روسی با صنعت خودروسازی ایران شنیده می‌شود که بر این اساس قرار است چند مدل خودروی روسی به صورت مونتاژ وارد کشور شوند.

اینگونه که در خبرها آمده است، یک تولید کننده پیشرو در صنعت خودروسازی روسیه قرار است در آینده نزدیک خط مونتاژ در ایران ایجاد کند.کارخانه اتومبیل سازی Ulyanovsky) Ulyanovsky Avtomobilny Zavod)، که با نام اختصاری UAZ در سراسر جهان شناخته می‌شود، در شرف آغاز تولید خودروهای شاسی بلند و وانت‌های UAZ Patriot خود در ایران است.

تولید خودرو یک صنعت قابل توجه در روسیه است که به طور مستقیم حدود ۶۰۰ هزار نفر را مشغول به کار می‌کند. آن طور که گفته می شود، نماینده رسمی یواز در ایران نیز معرفی شده است. کارشناس فروش این شرکت گفته تصمیم به تولید سه محصول مختلف یواز در کلاس های شاسی بلند(استیشن)، پیکاپ و پروفی را در بازار ایران گرفته‌اند. این خودروها قرار است به صورت مونتاژ وارد بازار کشور شوند.

به گفته او، در گذشته بیشتر واردات خودروهای سبک تجاری هیوندای صورت می گرفت و در کنار آن عرضه ون و کامیونت هیوندای نیز وجود داشت. این شرکت تولید سه مدل پیکاپ تک و دو کابین دو دیفرانسیل و همچنین شاسی بلند پاتریوت از سری محصولات تولیدی UAZ را در برنامه دارد.

بر خلاف آنچه تا کنون در برخی از رسانه‌ها مبنی بر تولید شاسی بلند پاتریوت در گام نخست اعلام شد، شواهد حاکی از آن است که در قدم نخست دو مدل پیکاپ در ایران تولید می‌شود و سپس شاهد عرضه شاسی بلند پاتریوت خواهیم بود. شنیده‌ها از منابع مختلف حاکی از آن است که این پیکاپ‌ها حدود یک هفته پیش، بعد از گذراندن تست‌ها موفق به اخذ مجوز شماره گذاری شده اند و احتمالا از اواخر پاییز امسال عرضه آن‌ها به بازار آغاز خواهد شد.

احتمالا پیکاپ تک کابین را با قیمتی حدود ۵۷۰ میلیون تومان، نسخه دوکابین را با قیمتی حدود ۶۱۰ میلیون تومان و شاسی بلند پاتریوت با قیمتی حدود ۶۵۰ میلیون تومان به بازار عرضه می‌شود.

مهدی دادفر دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو در خصوص همکاری روسیه با ایران به منظور تولید خودرو، گفت: در حال حاضر قرار است تنها خودروهایی که در گمرک مانده ترخیص شوند و خبری از واردات جدید نیست، یعنی می توان گفت که واردات هرگونه خودرو به صورت CBU ممنوع بوده و بعید است که این واردات آزاد شود. دادفر با بیان اینکه ممکن است خودروهای روسی به صورت مونتاژ (SKD) وارد کشور شوند، گفت: ممکن است این خودروها با حداقل ساخت داخل ۲۰ درصدی در کشور، وارد شوند.

دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو گفت: در حال حاضر واردات کامل خودرو (CKD) نه تنها از روس و چین بلکه از دیگر خودروسازی‌ها هم نداریم و اجازه این واردات داده نخواهد شد. برای مونتاژ خودروی چینی در ایران ممکن است شرکت مدیران خودرو تمایلی به همکاری داشته باشد چرا که قطعات این خودرو از قبل وارد کشور شده و به وفور در دسترس نیز است.

بازدید اپلیکیشن 27 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌فروشگاه‌های اینترنتی ‌لوازم خانگی؛ شیک ولی خالی ‌فروشگاه‌های اینترنتی ‌لوازم خانگی؛ شیک ولی خالی
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | لوازم خانگی اصل بخرید. این جمله شعار اغلب فروشگاه‌های اینترنتی برندهای لوازم خانگی است. هرکدام از برندها در کنار سایت اصلی برای معرفی شرکت و محصولاتش، سایت جداگانه‌ای برای فروش دارند که در خیلی از موارد دست مشتری را خالی می‌گذارند، چراکه بررسی‌های ما نشان می‌دهد…...
نصب کارتخوان توسط وکلا الزامی شد نصب کارتخوان توسط وکلا الزامی شد
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | سازمان امور مالیاتی از شهریور ۱۳۹۸ سفت و سخت‌تر از قبل اعلام کرد که ۵۰ شغلی که در دسته‌بندی جدید این سازمان قرار گرفته‌اند برای شفاف شدن دخلشان برای پرداخت مالیات باید دستگاه کارتخوان داشته باشند و از طریق کارت کشیدن از مراجعان پول بگیرند. طبق…...
دلیل قاچاق آجیل و خشکبار ایرانی به عراق دلیل قاچاق آجیل و خشکبار ایرانی به عراق
اقتصادی
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران از رواج پیدا کردن قاچاق آجیل ایرانی به عراق خبر می‌دهد. به‌گفته مصطفی احمدی در حال حاضر قیمت ها به دلیل ارز گران شده و حتی برخی از فروشندگان نیز نمی فروشند زیرا عده ای ترجیح می دهند صادر و یا از مرز عراق…...

پاسخ دهید