سی ان ان: تسلیحات آمریکا از طریق عربستان به القاعده منتقل می‌شود

جهان
سی ان ان: تسلیحات آمریکا از طریق عربستان به القاعده منتقل می‌شود

ایرنا نوشت: شبکه سی ان ان نوشت: عربستان با نقض توافق‌های خود با ایالات متحده، تسلیحات خریداری شده از آمریکا را به نیروهای تکفیری و القاعده تحویل می دهد.

براساس گزارش ویژه این شبکه آمریکایی، عربستان سعودی و شرکای ائتلاف آن تسلیحات ساخت آمریکا را به نیروهای وابسته به القاعده، شبه نظامیان تکفیری و سایر گروه های جنگ در یمن منتقل کرده اند.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی از سلاح های تولید شده ایالات متحده به عنوان نوعی ارز برای خرید وفاداری شبه نظامیان یا قبایل، تقویت بازیگران مسلح در چشم انداز سیاسی پیچیده استفاده کرده اند.

این شبکه خبری امریکا مدعی شد که بخشی از این تسلیحات در جنگ یمن به نحوی بدست نیروهای حوثی نیز می افتد.

به دنبال انتشار گزارش شبکه سی ان ان، یک مقام دفاعی ایالات متحده گزارش مربوطه را تأیید و عنوان کرد که تحقیقات در مورد این موضوع ادامه دارد.

وزارت دفاع آمریکا همچنین اعلام کرد که با واگذاری این تجهیزات نظامی به طرف های سوم ، ائتلاف به رهبری سعودی شرایط خرید تسلیحات خود با آمریکا را زیر پا می گذارد.

گزارش شبکه سی ان ان در حالی صورت می گیرد که کنگره آمریکا با انتقاد جدی از ریاض به دلیل قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود در سال گذشته، به دنبال متوقف کردن حمایت دولت ترامپ از ائتلاف سعودی است.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

به‌یاد‌ شاه‌ مسعود‌ بزرگ،‌ مبارز‌‌ فرهیخته افغانستان به‌یاد‌ شاه‌ مسعود‌ بزرگ،‌ مبارز‌‌ فرهیخته افغانستان
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مژده ابطحی | این را پارسال به‌ مناسبت جان‌باختن احمد شاه‌مسعود نوشتم، هنوز بر این باورم که مسعود، افغانستانی آزاد به‌دور از تسلط هیچ کشوری می‌خواست. امیدوارم پسرش ادامه راه پدرش باشد.برای ۹ سپتامبر، روز جان باختن احمد شاه‌مسعود در مرز تاجیکستان:(امیدوارم آنچه شاهد بوده‌ام باعث دلخوری…...
اردوغان، آمریکا را تهدید کرد اردوغان، آمریکا را تهدید کرد
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، قصد خروج از پیمان ناتو و پشت کردن به هم‌پیمانان خود را ندارد اما تهدید کرد ‌ اگر دو تا سه هفته دیگر توافق کشورش با آمریکا در شرق فرات اجرا نشود، ترکیه به تنهایی دست به کار می‌شود. رجب طیب…...
پیچیدگی معادله یمن در میان جنگ ‌عربستان و امارات پیچیدگی معادله یمن در میان جنگ ‌عربستان و امارات
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح ، مهسا مژدهی | ‌یک جنگ همه‌جانبه در عدن، در جنوب یمن به راه افتاده که بازیگران آن دیگر انصارالله و عربستان نیستند. این بار رقابت و جنگ میان دو گروهی است که در طول این سال‌ها در جنگ یمن متحد یکدیگر بوده‌اند. کنترل اوضاع از دست…...

پاسخ دهید