سی ان ان: تسلیحات آمریکا از طریق عربستان به القاعده منتقل می‌شود

جهان
سی ان ان: تسلیحات آمریکا از طریق عربستان به القاعده منتقل می‌شود

ایرنا نوشت: شبکه سی ان ان نوشت: عربستان با نقض توافق‌های خود با ایالات متحده، تسلیحات خریداری شده از آمریکا را به نیروهای تکفیری و القاعده تحویل می دهد.

براساس گزارش ویژه این شبکه آمریکایی، عربستان سعودی و شرکای ائتلاف آن تسلیحات ساخت آمریکا را به نیروهای وابسته به القاعده، شبه نظامیان تکفیری و سایر گروه های جنگ در یمن منتقل کرده اند.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی از سلاح های تولید شده ایالات متحده به عنوان نوعی ارز برای خرید وفاداری شبه نظامیان یا قبایل، تقویت بازیگران مسلح در چشم انداز سیاسی پیچیده استفاده کرده اند.

این شبکه خبری امریکا مدعی شد که بخشی از این تسلیحات در جنگ یمن به نحوی بدست نیروهای حوثی نیز می افتد.

به دنبال انتشار گزارش شبکه سی ان ان، یک مقام دفاعی ایالات متحده گزارش مربوطه را تأیید و عنوان کرد که تحقیقات در مورد این موضوع ادامه دارد.

وزارت دفاع آمریکا همچنین اعلام کرد که با واگذاری این تجهیزات نظامی به طرف های سوم ، ائتلاف به رهبری سعودی شرایط خرید تسلیحات خود با آمریکا را زیر پا می گذارد.

گزارش شبکه سی ان ان در حالی صورت می گیرد که کنگره آمریکا با انتقاد جدی از ریاض به دلیل قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود در سال گذشته، به دنبال متوقف کردن حمایت دولت ترامپ از ائتلاف سعودی است.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چگونه با غم جانکاه از دست دادن شغل کنار بیاییم؟ چگونه با غم جانکاه از دست دادن شغل کنار بیاییم؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، پوریا عطاریان | خانم ویرجینیا باکینگهام در مقاله‌ای در نشریه هاروارد بیزینس ریویو تجربیاتش در مواجهه با بیکار شدن را به اشتراک گذاشته است. او تقریبا ۲۰سال پیش یکی از مقامات ارشد فرودگاه لوگان در بوستون آمریکا بود و تصور می‌کرد که شغل باثباتی دارد. ‌همان فرودگاهی…...
آمریکا به دیکتاتوری مبتلا شده است آمریکا به دیکتاتوری مبتلا شده است
جهان
بحران شیوع کروناویروس در جهان زمینه را برای آنکه دونالد ترامپ به شفافیت، حقوق رای دهندگان و پاسخگو بودن حمله کند، فراهم کرده . استفن ام والت، تحلیلگر فارن پالسی درباره عملکرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در دوران شیوع کرونا ویروس می‌نویسد:«شبکه اچ بی او در سریالی به نام توطئه…...
آزمایش کرونا در آمریکا چگوه رایگان شد؟ آزمایش کرونا در آمریکا چگوه رایگان شد؟
کاربران ویژه - گوناگون
کیتی پورتر نماینده کالیفرنیا در کنگره امریکا، رییس CDC - مرکز کنترل و پیشگیری بیماری- رو مجبور می‌کند تست کرونا رو برای همه مجانی کند. به شما توصیه می‌کنیم که این ویدیو را حتما ببینید....

پاسخ دهید