سیل، سقوط و جعبه سیاه مدیریت

اجتماعی
سیل، سقوط و جعبه سیاه مدیریت

پدافندی کار کرد و هواپیمایی افتاد؛ یک اشتباه انسانی. وضعیت کشور جنگی بود اما هواپیماهای مسافربری در آسمان ایران دور دور می‌کردند، این دیگر خطای انسانی نیست یک سوءمدیریت است. اینکه دیگران درجریان این اتفاق قرار نگرفتند و دست به تکذیب ماجرا زدند، سوءمدیریت است.

باران آمده است. سیل سیستان و بلوچستان را برده است. این استان تبدیل به دریا شده است. گیر کردن مردم در سیل با علم به اینکه قرار است باران سیل‌آسا بیاید یعنی سوءمدیریت.

معمولا بعد از این سوءمدیریت‌ها، کلمه«اگر» وارد بازی می‌شود. اگر این کار را می‌کردیم. اگر آن کار را می‌کردیم و هزار اگر دیگر. داستان برای ما تکرار است. اولین بار نیست که با این داستان روبرو می‌شویم و آخرین بار آن هم نیست و می‌شود با جرات گفت که تکراری ترین داستان این کشور است.

می‌دانید مشکل کار کجاست؟ اینکه ما با سوءمدیریت‌ها برخورد نمی‌کنیم و به راحتی از کنار آن می‌گذریم.

چرا حال سیستان و بلوچستان اینگونه وخیم است؟ چون در تمام این سال‌ها از آنها سوال نشده است که در ۴ سالی که استاندار بوده‌اید برای مردم چه کرده‌اید؟ آقا یا خانم نماینده، چهار سال در پارلمان برای بهبود وضعیت استان خود چه تلاش‌هایی کرده‌ای؟

وقتی مدیر مجبور به پاسخ گویی نیست، می‌آید و می‌رود بدون اینکه جواب‌گوی عملکرد خود باشد باید هم شاهد حوادث تلخ باشیم. بدتر از آنکه از این استان به آن استان و از این شهر به آن شهر می‌روند.

مدیران در ایران برکنار نمی‌شوند و فقط از پستی به پستی دیگر انتقال پیدا می‌کنند. تا وقتی آش همان آش و کاسه همان کاسه است، امیدی به بهبودی اوضاع نمی‌شود داشت.

متاسفانه ما جامعه پرسشگری نیستیم. ما عادت نکرده‌ایم از مدیران و مسؤولان خود سوال کنیم. مدیران و مسؤولان کجاست، ما حتی در امور شخصی خود هم به دنبال پاسخگویی نیستیم و به راحتی می‌گذریم.

الان که دوباره زنگ انتخابات خورده است، در کدام یک از شهرهای ما مردم از نمایندگان خود سوال می‌کنند در این ۴ سال در بهارستان چه کرده‌اید؟ متاسفانه دوباره با یک شام و یک پول مختصر داستان همان داستان است.

ما کار زیاد داریم اما مردم دیگر توان شنیدن و دیدن این همه خبر بد را ندارند. در همین یک هفته اخیر چند اَبر خبر را شنیده‌اند. هر کدام از این حوادث برای ۱۰ سال یک جامعه بس است اما ما همه آنها را در چند روز دیده‌ایم. آخرین آنهم سیل سیستان و بلوچستان.

از سوءمدریت‌ها به سادگی نگذریم و مدیران را بازخواست کنیم و پرسشگر باشیم و جعبه سیاه مدیریت را باز کنیم. در جوامع پیشرفت با معجزه کشور را ادره نمی‌کنند، آنها فقط قانون‌مند هستند و براساس اصول مدیریت، کار می‌کنند به همین سادگی.

مصطفی داننده- عصرایران

بازدید اپلیکیشن 48 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

همسر سابقم ‌می‌خواست ازدواج کند کشتمش همسر سابقم ‌می‌خواست ازدواج کند کشتمش
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | ناصر ۵۱ ساله به‌رغم اینکه مهتاب ۴۴ ساله، همسر سابقش از او جدا شده بود اما بعد از طلاق هم دست از سر مهتاب برنمی‌داشت تا این‌که متوجه شد مهتاب می‌خواهد مجددا ازدواج کند و همین ماجرا باعث شد تا ناصر دست به قتل او بزند.…...
حذف تصویر نوشابه از سریال‌ها و تبلیغ نوشیدن شیر حذف تصویر نوشابه از سریال‌ها و تبلیغ نوشیدن شیر
اجتماعی
معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما مصرف بالای نوشابه را از آسیب‌های جدی در سبد تغذیه جامعه برشمرد و اعلام کرد: تصمیم گرفته شده است در فیلم‌ها و سریال‌ها و سایر برنامه‌های رسانه ملی، مصرف این ماده به طور کلی حذف و در عوض، استفاده از شیر و خوراکی‌های مفید تبلیغ…...
شرور معروف بلوچستان به هلاکت رسید شرور معروف بلوچستان به هلاکت رسید
اجتماعی
دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر گفت: شرور معروف جنوب استان سیستان و بلوچستان توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره اطلاعات ایرانشهر به هلاکت رسید. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از روابط عمومی اداره‌کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان،محسن گل محمدی اظهار داشت: بامداد امروز و توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)…...

پاسخ دهید