رقیب تسلا در تهران؛ کوپه‌ای کوچک با ظاهر عجیب

دانش و فناوری
رقیب تسلا در تهران؛ کوپه‌ای کوچک با ظاهر عجیب

هفت صبح – نمایش یک دستگاه خودروی عجیب در باغ کتاب تهران بهانه‌ای شد تا نگاهی به تاریخچه آن و رکورد مهمی که به خود اختصاص داده، داشته باشیم. احتمالا نام «سیتی‌کار» به عنوان یک خودروی آینده نگر چندان برایتان آشنا نباشد!

۲

۳

درباره سیتی کار

با معرفی سایبرتراک تسلا، صنعت خودرو یک محصول آینده نگر و کاملا متفاوت را در کارنامه خود قرار داد اما اینگونه خلاقیت ها همواره با نگاهی به گذشته شکل گرفته اند! بدین مفهوم که بخش مهمی از مطالعه و تحقیقات آینده نگر بر اساس موفقیت ها و تجربیات گذشته شکل می گیرد و در رابطه با تسلا نیز یک رقیب بسیار جدی از دهه ۷۰ را می توان نام برد که احتمالا مجموعه ایلان ماسک در پروسه طراحی سایبرتراک نگاهی بدان داشته اند!

سیتی کار نام خودرویی الکتریکی است که در فاصله سال های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۷ توسط کمپانی آمریکایی   Sebring-Vanguard, Inc واقع در فلوریدا روی خط تولید قرار گرفت. این مجموعه سپس به Commuter Vehicles, Inc. واگذار شد و تولید آن از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۲ تداوم یافت.

در مجموع ۴۴۴۴ دستگاه از این محصول تا سال ۱۹۷۹ از خط تولید خارج شد که بالاترین رکورد تولید یک خودرو الکتریکی از سال ۱۹۴۵ تا زمانی که تسلا موفق شد آنرا با تولید مدل اس به نام خود کند، محسوب می شود.

۴

۵

کابین

۶

برد حرکتی این سیتی کار برابر با ۶۴ کیلومتر محاسبه شد. بیشینه سرعت مدل اس وی-۴۸ با رینگ های ۱۲ اینچی برابر با ۶۱ کیلومتر برساعت محاسبه شده است. در مدل اس وی-۴۸ از ۸ باتری ۶ ولتی اسیدی برای تامین انرژی استفاده شد.

۷

۸
۸

 

 

بازدید اپلیکیشن 81 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی دنیا کدام است؟ پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی دنیا کدام است؟
دانش و فناوری
گوشی گلکسی A۵۱ سامسونگ عنوان پر فروش‌ترین گوشی اندرویدی جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی را به خود اختصاص داده است. بر اساس تازه‌ترین آمار و گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکس، عنوان نخستین گوشی اندرویدی پرفروش در بازارهای جهانی…...
پلتفرم‌های آگهی قربانی شانتاژ دلال‌ها پلتفرم‌های آگهی قربانی شانتاژ دلال‌ها
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، سامان فائق | سال‌ها قبل با یک تیم از کره‌جنوبی همکاری نزدیکی داشتم. یکی از مواردی که اوایل این همکاری من را مدام کلافه می‌کرد، فکر کردن زیاد اعضای تیم قبل از اجرا بود!!! برای هر تسک ساده، ساعت‌ها وقت برای همفکری تخصیص داده می‌شد و در…...
مجادله استارتاپ‌ها و سازمان تامین اجتماعی مجادله استارتاپ‌ها و سازمان تامین اجتماعی
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | یک: مدیران چند شرکت استارتاپی از جمله کافه‌بازار و پوشه، طی روزهای اخیر در توئیت‌هایی گلایه کردند که سازمان تامین اجتماعی رابطه‌ آن‌ها با توسعه‌دهنده‌ها و برنامه‌نویس‌هایی را که محصولاتشان را روی پلتفرم آن‌ها عرضه می‌کنند، شکلی از قرارداد پیمان محسوب کرده و این شرکت‌ها بابت…...

پاسخ دهید