سپاه در کدام منطقه پهپاد آمریکا را سرنگون کرد؟

سیاسی
سپاه در کدام منطقه پهپاد آمریکا را سرنگون کرد؟

تسنیم نوشت: در اولین ساعات بامداد امروز پدافند نیروی هوا فضای سپاه موفق شد یک فروند پهپاد آرکیو-۴ آمریکایی را که به فضای سرزمینی کشورمان تجاوز کرده بود، را در آسمان منطقه کوه مبارک استان هرمزگان با موفقیت سرنگون کند.

کوه مبارک یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران و شرق استان هرمزگان است. این شهر در بخش بیابانی شهرستان جاسک و در کرانۀ دریای عمان واقع شده است. از طریق راه اصلی در۱۵۵ کیلومتری میناب و ۶۵ کیلومتری جاسک قرار دارد.

کوه مبارک در دهانه ورودی دریای عمان به تنگه راهبردی هرمز واقع شده است و هر شناوری که بخواهد وارد تنگه هرمز و خلیج فارس شود باید از مقابل این منطقه عبور کند که همین امر بر اهمیت راهبردی کوه مبارک می‌افزاید.

آب‌ و هوای منطقه کوه مبارک از نوع گرم و مرطوب می‌باشد و پوشش گیاهی بسیار ناچیزی در منطقه دیده می‌شود و میزان بارندگی‌های منطقه بسیار کم است. عمده فعالیت ساکنان این منطقه ماهیگیری است که این مسئله اهمیت بنادر صیادی این خطه از کشور را دوچندان می‌سازد.

بازدید اپلیکیشن 239 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تکذیب تابعیت آمریکایی دختر سردار قاسم سلیمانی تکذیب تابعیت آمریکایی دختر سردار قاسم سلیمانی
سیاسی
تابعیت آمریکایی زینب سلیمانی دروغی بیش نیست. به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری دانشجو در روزهای اخیر خبری مبنی بر تابعیت آمریکایی زینب سلیمانی دختر سردار شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی منتشر شده بود. استراتژی رسانه‌ای ضدانقلاب همزمان با استقبال و حمایت از پیکر شهید حاج قاسم…...
ظریف: ترامپ در حال بدتر کردن اوضاع است ظریف: ترامپ در حال بدتر کردن اوضاع است
سیاسی
ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سی‌ان‌ان در تهران با یادآوری اقدام تروریستی کاخ سفید در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی تصریح کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با اقداماتش، فقط در حال بدتر کردن اوضاع برای آمریکا در خاورمیانه است. تارنمای این شبکه…...
لحظه اصابت موشک های ایرانی به پایگاه عین الاسد لحظه اصابت موشک های ایرانی به پایگاه عین الاسد
سیاسی
این فیلم را شبکه خبری CNN منتشر کرده. فیلمی که...

پاسخ دهید