شوخی خطرناک سوئدی‌‌ها با ویروس و بیماری کرونا

جهان
شوخی خطرناک سوئدی‌‌ها با ویروس و بیماری کرونا

روزهایی که بیشتر جهان به تعطیلی کشیده شده٬ سینماها٬ مدارس٬ مکان های عمومی و پارک های سوئد همچنان باز است.

با وجودی که اغلب کشورهای جهان تدابیر شدید ایمنی برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا را اعمال کرده اند٬ سوئد اما روشی متفاوت پیش گرفته است.

استفان لوون نخست وزیر سوئد از مردمش خواسته که همچون اقراد بالغ فکر و رفتار کنند و تسلیم کرونا نشوند و از داخل خانه کارهایشان را انجام بدهند. و در مجامع بیش از پنجاه نفر حضور نیابند اما دستور سوئد با تمام دیگر کشورها تفاوت دارد از این جهت که به هیچ‌ وجه محدودیت های دیگر کشورها در سوئد اعمال و تحمیل نشده بدین معنا که این صرفا در حد یک توصیه است و مردم در صورت تمایل می توانند از تمام اماکن عمومی از جمله سینما٬ پارک٬ مدرسه و غیره حضور یابند و منع خاصی وجود ندارد.

با وجودی که بسیاری از سینماهای این کشور تعطیل شده اما تعداد قابل توجهی از سینماها همچنان باز هستند بخصوص سینماهای زنجیره ای «سونسکا بایو» که در دیگر کشورهای اسکاندیناوی از جمله در نروژ و دانمارک نیز سالنهای سینما دارد.

پیتر فورنستام مدیرعامل سینماهای زنجیره ای سونسکا بایو گفت: با وجودی که سینماهای ما همچنان باز است اما اصول ایمنی را رعایت می کنیم و در هر سانس حداکثر ۵۰ نفر پذیرفته می شوند.

وی افزود: البته شرایط خوبی حاکم نیست و کمپانیها و استودیوهای جهان فیلم های جدیدشان را اکران نمی کنند. با این شرایط احتمالا تمام سالنهایمان را تا اواسط ماه آوریل تعطیل خواهیم کرد هرچند تمایل دارم که سینماهای شهر استکهلم را همچنان باز نگه داریم. او با گلایه از دولت سوئد عنوان کرد: فکر می کردیم دولت های سوئد و فنلاد برای مواجهه با این بحران همچون کشور دانمارک یک «پکیج نجات» برای مشاغل و صاحبان تجارت ارائه دهند. دولت دانمارک پرداخت ۸۰ درصد هزینه های ثابت و ۷۵ درصد حقوق کارکنان سالن داران را تقبل کرده است.

فورنستام در آخر گفت: بنظرم سوئدی ها فکر می کنند نامیرا هستند و هرچیزی را می توانند مهار کنند.

این در حالی است که کارفرمایان صنعت سینما و تلویزیون سوئد از تمام کارکنانشان اعلام کرده اند که به صورت دورکاری در منزل وظایفشان را انجام دهند.

با وجودی که تا کنون ۳۷۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۱۱۰ مورد مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ اعلام شده حدود ۲ هزار پزشک٬ دانشمند و دانش آموخته های آکادمیک این کشور در اعتراضی جمعی ابراز داشتند که دولت سوئد با این روش مدیریت کشور را به سمت یک فاجعه سوق می دهد و خواستار اعمال محدودیت و نظارت های بسیار شدید و جدی برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا٬ شده اند

بازدید اپلیکیشن 84 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ: همه‌گیری کرونا به ما یاد داد حق با من بود! ترامپ: همه‌گیری کرونا به ما یاد داد حق با من بود!
جهان
فارس نوشت:علی‌رغم انتقادهای شدیدی که به دلیل عملکرد ترامپ در ارتباط با مسئله کرونا متوجه او و دولتش است و همچنین آمار بالای مبتلایان و قربانیان آمریکا، وی مدعی شد این همه‌گیری به همه نشان داد حق با او بوده است. «دونالد ترامپ» در مصاحبه‌ای جدید باز هم به خودستایی…...
آمریکا خواستار تحریم «ماهان ایر» شد آمریکا خواستار تحریم «ماهان ایر» شد
جهان
وزارت خارجه آمریکا خواستار اعمال تحریم علیه یک شرکت هواپیمایی مربوط به ایران شد. به گزارش مهر، «مورگان اورتگاس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر خواستار تحریم جهانی علیه پروازهای شرکت هوایی ماهان ایر ایران شده است. اورتگاس در حساب توئیتری خود مدعی شد که شرکت…...
ترامپ: اوباما رئیس‌جمهور کاملا بی‌کفایتی بود ترامپ: اوباما رئیس‌جمهور کاملا بی‌کفایتی بود
جهان
خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سخنانی درباره انتقادات «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق از وی گفت که اوباما کاملا رئیس جمهور بی کفایتی بوده است. وی که پس از بازگشت از تعطیلات آخر هفته از کمپ دیوید صحبت می‌کرد،‌ در حیاط کاخ سفید به سوال خبرنگاران پاسخ…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید