سه عملیات بزرگ سپاه و وزارت اطلاعات در یک ماه

سیاسی
سه عملیات بزرگ سپاه و وزارت اطلاعات در یک ماه

سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار محمد کاظمی را در روز دوم تیر سال جاری به ریاست سازمان اطلاعات سپاه منصوب کرد. کاظمی پیش از این ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه را بر عهده داشت. سازمان اطلاعات سپاه در سال های اخیر در زمینه تامین امنیت ملی، بازدارندگی اطلاعاتی کشور، مقابله نفوذ و جاسوسی و برخورد با مفسدان کلان اقتصادی فعالیت داشته است.

پانزدهم تیر ماه سازمان اطلاعات سپاه از دستگیری چند دیپلمات کشورهای اروپایی در حین نمونه‌برداری از خاک کشورمان در محدوده‌ای (در کویر مرکزی ایران) که رزمایش نیروی هوافضای سپاه برگزار شده بود، خبر داد بر اساس آنچه گفته شد، سپاه با پهپاد از این دیپلمات ها که در حال نمونه برداری از خاک بودند، فیلم برداری کرده بود.

پنجم تیرماه حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات کشورمان در پیام تبریکی خطاب به سردار سرتیپ پاسدار محمد کاظمی تاکید کرد که«استمرار همکاری و هم‌افزایی سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و شورای هماهنگی اطلاعات را فعال‌تر از همیشه اعلام می‌دارم.» در روز ۱۳ تیر هم جلسه مشترک وزیر اطلاعات و رئیس سازمان اطلاعات سپاه برگزار شد. خطیب در این جلسه «بر افزایش سطح تعاملات و توافقات فی‌مابین دو مجموعه» تاکید کرد. سردار کاظمی نیز با تشکر از حضور وزیر و مسئولین وزارت اطلاعات، «برهماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی تاکید و اظهار امیدواری کرد که امنیت پایدار در سایه هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی افزایش می‌یابد.»

وزیر اطلاعات همچنین در یک سخنرانی در جمع مدیران و رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد که« فرصت مناسبی برای همفکری، همدلی و همراهی سران همه قوا و دستگاه‌های مختلف در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم شده است… هم اکنون ده ها سرویس اطلاعاتی فعال، بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و بودجه این سرویس های اطلاعاتی از بودجه کل کشور ما بیشتر است.» تاکید خطیب و کاظمی بر هماهنگی و هم افزایی از آن جهت اهمیت دارد که در سال های گذشته برخی مدعی بودند که میان این دستگاه های اطلاعاتی کشور اختلاف نظرهایی در مورد پرونده هایی مثل متهمان محیط زیست یا عبدالرسول دری اصفهانی وجود داشت.

بیست و دوم تیر ماه نیز وزارت اطلاعات در قالب اطلاعیه‌ای از دستگیری اعضای یک شبکه‌ تروریستی وابسته به اشرار تجزیه طلب در شمال‌غرب با همکاری وزارت اطلاعات و قرارگاه حمزه سیدالشهدای سپاه خبر داد که می‌تواند از دستاوردهای فصل جدیدی از همکاری اخیر این دو نهاد اطلاعاتی- امنیتی کشور باشد.

شبکه‌ تروریستی متلاشی شده ، شامل ده نفر بود که همگی آنها در حال ورود به مرزهای آذربایجان غربی دستگیر شدند. بر پایه اطلاعیه صادر شده از سوی وزارت اطلاعات همه اقلام پیشرفته‌ فنی و ارتباطی هسته‌ها و محموله‌ جنگی شامل انواع تسلیحات انفرادی، آرپی‌جی، نارنجک، تی‌ان‌تی و مهمات مربوطه‌ی همراه آن‌ها ضبط شد. هدف این گروه شامل تخریب، انفجار، حمله به مراکز و تأسیسات حیاتی و اقتصادی کشور تا ایجاد راه بندان جاده‌ای و اخاذی از مردم و به‌ ویژه کارآفرینان موفق بومی بود.

و اما اول مرداد ماه وزارت اطلاعات از دستگیری تعدادی از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی خبر داد که از طریق یکی از کشورهای همسایه با عوامل سازمان جاسوسی – تروریستی موساد در ارتباط بوده و از اقلیم کردستان وارد کشور شده بودند و با بهره‌گیری از به‌روزترین تجهیزاتِ عملیاتی و ارتباطی و قوی‌ترین مواد انفجاری، قصد انجام اقدامات خرابکارانه و عملیات تروریستی بی‌سابقه‌ای در برخی نقاط حسّاس و اهدافِ از پیش تعیین شده را داشتند.

بر اساس آنچه اعلام شده طی عملیات چند مرحله‌ای و پیش‌دستانه‌ی وزارت اطلاعات، همه آنها به دام افتاده، تسلیحات، مواد انفجاری، تجهیزات فنّی و ارتباطی آنها نیز به طور کامل کشف و ضبط شد.

این سه نمونه از فعالیت های اعلام شده سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات طی یک ماه اخیر در مواجهه و هم آوردی با ده ها سازمان جاسوسی که علیه امنیت کشورمان فعال هستند، می‌تواند نشانگر این باشد که هم افزایی و همفکری دستگاه های اطلاعاتی کشورمان این بار به مانع بزرگ تری برای نفوذ و فعالیت سرویس های جاسوسی خارجی مبدل شده و توطئه های دشمنان علیه امنیت کشور آسان تر از گذشته می‌تواند خنثی شود.

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید