دانلود اپلیکیشن هفت صبح

سه خبر تعیین‌کننده برای قیمت دلار در روز شنبه ۲۶ تیر

اقتصادی
سه خبر تعیین‌کننده برای قیمت دلار در روز شنبه ۲۶ تیر

قیمت دلار با شروع معاملات امروز شنبه بیست و ششم تیر‌ماه هم شانش کاهش قیمت دارد و هم نشانه‌های افزایش

شماره یک | احتمال افزایش قیمت به خاطر اخبار سیاسی
قیمت دلار در واکنش به خبر تعویق یک‌ماهه مذاکرات وین می‌تواند روند صعودی داشته باشد. ابتدا این خبرگزاری رویترز بود که ادعا کرد مذاکرات هسته‌ای وین بعد از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی از سرگرفته می‌شود. اعلام این خبر در روز پنجشنبه ۲۴ تیر، عامل افزایش ۱۲۰ تومانی دلار بود. روز جمعه اتحادیه اروپا هم به شکل رسمی خبر را تایید کرده است تا همین مسئله را بتوانیم یکی از عوامل افزایش قیمت دلار در ابتدای هفته محسوب کنیم. سه ماهی می‌شود که دلار گوش به‌فرمان اخبار وین است و تعویق یک‌ماهه مذاکرات فرصت خوبی برای جوسازی دلال‌هاست.

شماره دو | احتمال کاهش به خاطر تعیین تکلیف دارایی ایران در کره
قیمت دلار به‌طور متوسط هفته گذشته ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان به‌ثبت رسید. یعنی ظرف یک هفته قیمت دلار حدود ۳۰۰ تومان کم شد و از کانال ۲۵ هزار تومان پا پس کشید. چند روزی می‌شود که حرف از بازگشت منابع ارزی بلوکه شده ایران در شرق آسیا به‌میان آمده. این خبر هم از جنس خبر‌هایی است که توقع کاهش قیمت را در بازار افزایش می‌دهد. اگر دلار بازهم بنای ارزان شدن داشته باشد، احتمالا با نزدیک شدن به محدوده ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان با مقاومت بازار روبرو می‌شود. رقمی که کمترین نرخ اسکناس آمریکایی در ۲۰ روز قبلی گزارش شده.

شماره سه | احتمال کاهش قیمت به خاطر عوامل بازار
قیمت دلار روز جمعه بیست و پنجم تیرماه در معاملات فردایی به ۲۴ هزار و ۷۵۰ تومان رسید. تعداد محدود معاملات پشت‌خطی می‌تواند نشانه احتیاط دلال‌ها در خرید و فروش‌های اولین روز هفته باشد. همین معاملات محدود، از ساعت هشت شب روند افزایشی داشت و دلار بین دلال‌ها از ۲۴ هزار و ۶۶۰ تومان به ۲۴ هزار و ۷۵۰ تومان رسید. آخرین معاملات فردایی، حدود ۵۰ تومان از قیمت بازار آزاد بیشتر بود و می‌شود باتوجه به رفتار دلار در معاملات پشت‌خطی احتمال افزایش قیمت در معاملات امروز را محتمل دانست. البته در همین یکی دو هفته اخیر،‌ چندبار طرح دلال‌ها در بالابردن قیمت دلار فردایی با شکست روبرو شده است.

بازدید اپلیکیشن 42 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید