سه‌تار نوازی کیهان کلهر جهانی شد

فرهنگی
سه‌تار نوازی کیهان کلهر جهانی شد

مهر: کیهان کلهر نوازنده جهانی موسیقی ایرانی که عموم مخاطبان وی را بیشتر به عنوان نوازنده کمانچه می‌شناسند، شامگاه پنجشنبه اول خرداد ماه از محل موزه آبگینه تهران کنسرت آنلاینی را در روزهای کرونایی برای طرفدارانش اجرا کرد.

در این کنسرت که با استقبال ۲۵ هزار نفری مخاطبان همراه بود کیهان کلهر ساعت ۲۱:۳۰ از طریق صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام به مدت یک ساعت قطعاتی را به صورت تک نوازی سه تار اجرا کرد.
این نوازنده جهانی که در سال‌های اخیر کنسرت‌های متعددی را همراه با نوازندگان ایرانی و خارجی در کشورمان و سایر کشورهای دیگر برگزار کرده کنسرت خود را با قطعه‌ای در دستگاه سه‌گاه آغاز کرد. وی در ادامه قطعات دیگری را در دستگاه چهار مضراب و ابوعطا اجرا کرد.

«از غم عشق تو ای صنم» و «مرغ سحر» از جمله قطعات ماندگار موسیقی ایرانی که پیش از این کلهر با همراهی دیگر استادان موسیقی ایرانی از جمله حسین علیزاده و محمدرضا شجریان در کنسرت های متعدد اجرا کرده بود، آثاری بودند که در این کنسرت برای مخاطبان به صورت تک نوازی سه تار اجرا شد.

کیهان کلهر پس از اینکه با دریافت جایزه وومکس به‌عنوان مرد سال موسیقی جهان در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، مجموعه کنسرت‌های «شهر خاموش» را در تالار وحدت به صحنه برد. در این اجرا کوارتت مینیاتور، کلهر را همراهی می‌کرد.

بازدید اپلیکیشن 87 , بازدید سایت 3

اخبار مرتبط

‌مراحل سخت و نفسگیر تصویب فیلمنامه در سیما ‌مراحل سخت و نفسگیر تصویب فیلمنامه در سیما
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، گروه شبکه | در سال‌های اخیر رقابت شبکه‌های تلویزیون ما شکل و شمایلی متفاوت پیدا کرده است. یکی سراغ فلان ستاره سینما می‌رود، آن یکی برنامه مطرح جهانی را ایرانیزه می‌کند و ... در چنین شرایطی و به‌رغم گسترش برنامه‌های استعدادیابی و تاک‌شوها، همچنان سریال‌ها ابزار قدرت…...
چرا نفوذ تتلو از بنیامین بیشتر است؟ چرا نفوذ تتلو از بنیامین بیشتر است؟
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، بهنام مظاهری | این‌روزها با پدیده جدیدی در موسیقی ایران مواجه‌ایم؛ البته شاید نشود اسم آن را پدیده گذاشت، درواقع اتفاقی است که آرام‌آرام کنار گوشمان رخ داده و حالا عجیب رخ نمایی می‌کند. بعد از انقلاب موسیقی ایران به دو پاره تقسیم شد؛ آنهایی که ماندند…...
آیا باید فیلم‌های قبل از انقلاب کیمیایی را دید؟ آیا باید فیلم‌های قبل از انقلاب کیمیایی را دید؟
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | من متولد ۱۳۶۹ هستم. آبانش. می‌توانید دهه هفتادی حسابم کنید اصلا با ارفاق. کودکی و نوجوانی‌ام بیش از هر چیز با کتاب گذشت و از سینما دور بودم. به خودم که آمدم دیدم در دانشگاه همه هم‌سن‌وسال‌هایم فیلم‌هایی را دیده‌اند که من به زحمت…...

پاسخ دهید