دانلود اپلیکیشن هفت صبح

سهام عدالت دوباره بورس را زمین می‌زند؟

بورس
سهام عدالت دوباره بورس را زمین می‌زند؟

پس از چند روز عملکرد مثبت و سودآور، انتشار یک شایعه آرامش فعالان بورس را به‌هم ریخته است. این شایعه می‌گوید از روز شنبه فروش سهام عدالت از سر گرفته خواهد شد. با توجه به حجم سهم‌هایی که مردم در اختیار دارند (برخی منابع می‌گویند ۳۰ هزار میلیارد تومان سفارش فروش در سامانه معاملات کارگزاری‌های بورس از آذر پارسال باقی مانده است) این کار می‌تواند دوباره بورس را با ریزش روبرو کند و صدای فعالان بازار سرمایه را درآورد. با این حال مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تکذیب آغاز فروش سهام عدالت از روز شنبه، گفته فروش سهام عدالت با توجه به شرایط حاکم بر بازار به صورت بلوکی انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سیدمهدی پارچینی، اعلام کرد که طی مدت اخیر با ارائه گزارش های جذاب توسط شرکت های حاضر در سبد سهام عدالت، شاهد افزایش تقاضای خرید در این دسته از شرکت ها بودیم، از طرفی برخی از دارندگان سهام عدالت اقدام به ثبت تقاضای فروش در سامانه مربوطه کرده بودند. لذا با توجه به شفاف شدن وضعیت حاکم بر اقتصاد و فضای سیاسی کشور مقرر شد، تا در صورتی که سهامداران قصد بهره مندی بیشتر از منافع آتی دارایی های خود را دارند جهت حفظ منافع این دسته از سهامداران فرصتی به منظور بازنگری درخواست های فوق داده شود.

بر اساس این گزارش و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، پارچینی در ادامه اظهار کرد: پس از اتمام فرصت اعلامی، در آینده و بسته به شرایط حاکم بر بازار اقدام به واگذاری سهام های فوق بصورت بلوکی خواهد شد.

او ضمن رد خبر منتشر شده مبنی بر آغاز فروش سهام عدالت از روز شنبه اعلام می‌شود که این موضوع با توجه به شرایط حاکم بر بازار و به صورت بلوکی انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، فروش سهام عدالت برای مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، به دلیل وضعیت ریزشی بازار سرمایه در سال گذشته، حدود ۱۰ ماه است که متوقف شده است و به نظر می‌رسد اگر وضعیت بازار مساعد باشد، امکان فروش بلوکی آن برای افراد وجود خواهد داشت.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید