سنگ تمام استقلالی‌ها برای پرسپولیس

ورزشی
سنگ تمام استقلالی‌ها برای پرسپولیس

فارس نوشت: باشگاه استقلال تاجیکستان قبل از دیدار با پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به تمجید از رقیب ایرانی اش پرداخت.

تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ رقیب استقلال تاجیکستان شد.

در همین رابطه امروز باشگاه استقلال در گزارشی به تمجید و معرفی رقیب ایرانی اش پرداخت و نوشت: استقلال دوشنبه باید در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس یکی از باشگاه های مشهور ایرانی بازی کند.

پرسپولیس یک باشگاه فوتبال حرفه ای است که در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد. این تیم در لیگ برتر فوتبال ایران حضور دارد و یکی از مشهورترین و پرافتخارترین تیم های باشگاهی این کشور به شمار می آید.
تیم فوتبال پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا است.
پرسپولیس چهارمین تیم برتر آسیا در قرن بیستم است.
تیم فوتبال پرسپولیس در میان تیم‌های باشگاهی ایران با ۱۳ عنوان قهرمانی در لیگ و داشتن یک ستاره از این حیث و ۶ عنوان قهرمانی جام حذفی، ۳ قهرمانی در سوپرجام و ۱ قهرمانی در جام در جام آسیا در مجموع با ۲۳ عنوان قهرمانی، پر افتخارترین تیم باشگاهی تاریخ ایران است.

ورزشگاه خانگی پرسپولیس استادیوم آزادی نام دارد و در این ورزشگاه ظرفیت ۷۸ هزار تماشاگر را دارد. افتخارات پرسپولیس را در زیر می توانید ببینید:

قهرمانی در لیگ ایران: ۱۳ بار

قهرمانی در جام حذفی: ۶ بار

قهرمانی در سوپر کاپ: ۳ بار

قهرمانی در جام در جام آسیا و یکبار نایب قهرمانی در همین جام

فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲ بار و ۳بار مقام سومی در همین جام

سرمربی: یحیی گل محمدی(ایرانی)

پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در گروه E با تیم های الوحده امارات، الریان قطر و گوای هند رقابت کرد و با کسب ۱۵ امتیاز به عنوان صدرنشین به مرحله یک هشتم راه پیدا کرد.

بازدید اپلیکیشن 43 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید