دانلود اپلیکیشن هفت صبح

سلاطین صیغه و دارو دستگیر شدند

سلاطین صیغه و دارو دستگیر شدند

امروز رییس پلیس فتا از دستگیری سلطان دارو خبر داد و قاضی شعبه ۷۷۵ دادسرای ناحیه ۷ مرکز خراسان رضوی از بازداشت سلطان صیغه در تهران خبر داد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت در مورد شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی می گوید از متهم دستگیر شده بیش از ۱۷ هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب کشف شد. در راستای مبارزه با فروشندگان دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، یک کانال تلگرامی با تعداد ۳۵ هزار دنبال کننده شناسایی شد که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می نمود.

او در توضیح چگونگی دستگیری این فرد توضیح می دهد که کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش های فنی و علمی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند. پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی، مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر گردید و بیش از ۱۷ هزار قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از وی کشف شد. مجرم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد اما با مشاهده مستندات جمع آوری شده توسط پلیس بزه انتسابی را پذیرفت و به جرم خود اقرار کرد.
همچنین در اقدامی دیگر کلاهبرداری حرفه‌ای که با شگرد ساخت بدافزارهای ازدواج موقت اقدام به تخلیه حساب‌های افراد می‌کرد، شب گذشته با دستور قاضی شعبه ٧٧۵ ویژه فضای مجازی دادسرای مشهد و با همکاری پلیس فتا در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر و با قرار قانونی تحویل زندان شد.

قاضی واحدیان اظهار کرد: روش کلاهبرداری این شخص ۲۴ ساله بدین صورت بود که بدافزار ازدواج موقت از پیش طراحی شده را در گروه‌ها و کانال‌های مختلف در فضای مجازی تبلیغ می کرد و شکات نیز با نصب این برنامه و بدون اینکه خودشان متوجه شوند، اجازه دسترسی متهم به پیامک‌هایشان را می دادند. متهم با دسترسی به پیامک‌های بزه دیدگان، از موجودی حساب آنان مطلع شده و پس از وارد کردن اطلاعات کارت در نرم‌افزار توسط بزه دیدگان، موجودی حساب آن‌ها به طور کامل توسط متهم تخلیه می‌شد.

بازدید اپلیکیشن 76 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پاسخ دهید