سقوط آزاد قیمت دلار در بازار

اقتصادی
سقوط آزاد قیمت دلار در بازار

قیمت دلار حالا رکوردشکنی خود را پی در پی ادامه می‌دهد و از ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان در روز یکشنبه به کمتر از ۲۹ هزار تومان در ظهر امروز رسیده است.

در بازار دیروز ۲۸مهر ماه با سه درصد کاهش به ۳۰هزار و ۱۰۰تومان رسید. در صرافی ملی نیز دیروز پنج مرتبه قیمت دلار تغییر کرد و در نهایت با حفظ روند نزولی قیمت، بهای دلار به رقم ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. امروز اما قیمت دلار به ۲۸ هزار و ۹۸۰ تومان هم رسید.

نکته مهم اینجاست که صرافی‌های بانکی دلار را به قیمت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند و این بدان معناست که سیگنال کاهشی نرخ ارز هنوز ادامه دارد.صرافان در جواب این پرسش که چه اتفاقی زمینه را برای کاهش نرخ ارز مهیا کرده است؟ میگویند:عرضه ارز در بازار افزایش یافته و همان قدر که فروشنده در بازار زیاد است، خریدار هم زیاد است و دلار ۲۸ هزار تومانی خریدار بالایی دارد.

به نظر می‌رسد به همین دلیل از عصر روز گذشته به تدریج فروش برخی از دلارها در فضای مجازی و یا در برخی از مکان‌های خاص که معمولا این طور مواقع شلوغ می‌شوند آغاز شده است.

عصر روز گذشته ‌رئیس کل بانک مرکزی نیز گفت: انشاء‌الله نرخ ارز نیز کنترل می‌شود و شرایط بازار در خصوص نرخ ارز مثبت‌تر شده است و نکته دیگر اینکه عرضه ارز در سامانه نیما بسیار بهتر شده است.

بازدید اپلیکیشن 82 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خبر مهم برای متقاضیان وام یک میلیون تومانی کرونا خبر مهم برای متقاضیان وام یک میلیون تومانی کرونا
اقتصادی
ثبت نام دریافت وام بلاعوض یک میلیون تومانی معیشتی برای سرپرست خانوار از امروز آغاز شده و تا سه‌شنبه ۱۱ آذر ماه ادامه دارد. با تصویب ستاد ملی کرونا مقرر شده که در کنار حمایت از کسب‌وکارها، نزدیک به ۳۰ میلیون نفر یعنی حدود ۱۱ میلیون خانوار نیز از حمایت‌های…...
قیمت هر واکسن خارجی کرونا چقدر است؟ قیمت هر واکسن خارجی کرونا چقدر است؟
اقتصادی
*** واکسن فایزر، دو دوز: ۳۹ دلار بر اساس اعلام شرکت‌های فایزر و بایوتک، آنها فاز سوم آزمایش‌های بالینی خود را در ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰ با موفقیت به پایان رساندند و واکسن تولیدی آنها ۹۵ درصد ایمنی ایجاد می‌کند. این واکسن ساخت مشترک دو شرکت داروسازی فایزر آمریکا و شرکت…...
‌عملیات نجات‌ بازار ارز از چنگ ویروس کاخ سفید ‌عملیات نجات‌ بازار ارز از چنگ ویروس کاخ سفید
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، گروه بازار |‌ نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قطعی شده تا یک هفته پرنوسان بازار ارز در ایران هم به‌پایان برسد. در هفت روز گذشته قیمت دلار تقریبا شش هزار تومان جابه‌جا شد. از روز دوشنبه با تقویت احتمال پیروزی دونالد ترامپ، قیمت دلار از ۲۷هزار تومان تا…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید