دانلود اپلیکیشن هفت صبح

سفر ۶۰۰ هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا

جهان
سفر ۶۰۰ هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا

“کلی جراردی”(Kellie Gerardi) ساکن شهر ژوپیتر ایالت فلوریدا آمریکا در پرواز آینده شرکت ویرجین گلکیتک که هزینه آن حدود ۶۰۰ هزار دلار است، حضور خواهد داشت. این محقق، نویسنده و چهره تأثیرگذار شبکه‌های اجتماعی در آینده طی پروازی توسط شرکت ویرجین گلکتیک به فضا خواهد رفت.

گرچه جراردی ۳۲ ساله یک مهندس فضا حرفه‌ای نیست اما بسیار به انجام سفر فضایی علاقه‌مند است. حتی هفته گذشته در برنامه پخش مستقیم پرواز فضایی ریچارد برانسون نیز حضور داشت. جراردی به عنوان پژوهشگر علوم زیستی موسسه بین‌المللی علوم فضانوردی و نجوم(IIAS )، در پرواز فضایی آینده شرکت ویرجین گلکتیک حضور داشته و سوار بر هواگرد وی اس اس یونیتی به فضا خواهد رفت.

پرتاب اولیه یونیتی هفته گذشته انجام شد و طی آن بنیانگذار ویرجین گلکتیک، ریچارد برانسون و پنج نفر دیگر به لبه فضا رفتند. این شرکت قبل از اینکه خدمات تجاری در سال ۲۰۲۲ آغاز شود، برنامه‌هایی برای انجام دو پرواز آزمایشی دیگر دارد. جزئیات مأموریت تحقیقاتی جراردی مانند تاریخ و زمان دقیق پرواز هنوز گفته نشده است. اما او گفت حتی یک ذره هم برای انجام این پرواز استرس ندارد.

بنابر گزارش سایت “آرکی ورلدیز”، این پرواز قرار است سال آینده انجام شود و او مجبور نیست خودش هزینه این سفر را بپردازد چرا که موسسه بین‌المللی علوم فضانوردی و نجوم که وی در آنجا مشغول است ۶۰۰ هزار دلار هزینه سفر وی را می‌پردازد.

جراردی جدا از کار خود به عنوان یک متخصص هوافضا، دفاع و فناوری همچنین به عنوان یک چهره تأثیرگذار و رواج دهنده علم در شبکه‌های اجتماعی مانند تیک‌تاک و اینستاگرام نیز فعالیت می‌کند و به همین خاطر در چنین شبکه‌هایی به محبوبیت خاصی دست یافته است. او درباره پرواز اخیرا ریچارد برانسون گفت: پرواز جادویی بود. هواپیمای شرکت ویرجین گلکتیک حامل ریچارد برانسون به لبه فضا رسید و در امنیتی کامل آنها را بازگرداند.

از آنجا که خانه کلی جراردی در زمان کودکی تنها چند ساعت با پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فاصله داشت او به راحتی می‌توانست پرتاب موشک‌ها را ببیند که این موضوع باعث ایجاد این علاقه در او شده بود. او گفت زمانی که بزرگ شد فهمید که می‌تواند رویای خود را به واقعیت تبدیل کند.

یکی از جالب‌ترین قسمت‌های سفر وی توانایی به اشتراک گذاشتن اخبار این پرواز با همسرش استیون و دختر سه ساله آنها دلتا ویکتوریا است. پرواز جراردی از جهتی دیگر نیز تاریخی خواهد بود چراک ه او اولین زن متخصص محموله خواهد بود که با موشک شرکت ویرجین گلکتیک به فضا سفر خواهد کرد.

ایسنا

بازدید اپلیکیشن 21 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید