سفر هیأتی از مقامات فیفا

ورزشی
سفر هیأتی از مقامات فیفا

کنفدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» روز چهارشنبه اعلام کرد که مقاماتی را برای فراهم کردن مقدمات حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها به ایران اعزام خواهد کرد.

به گزارش AFP، این اتفاق پس از خودسوزی سحر خدایاری، طرفدار استقلال مقابل دادگاه تهران که دنیای فوتبال را به شوک فرو برد، رخ می‌دهد. یکی از مسئولان فیفا در همین رابطه گفت:

به زودی هیاتی از نمایندگان فیفا راهی آنجا می‌شوند تا مقدمات اجازه دادن به زنان جهت ورود به ورزشگاه در بازی پیش رو از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی در ماه اکتبر را ارزیابی کنند.
فیفا توضیحاتی تکمیلی در مورد زمان این ملاقات ارائه نکرد ولی ایران در تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) با کامبوج رو به رو خواهد شد. منابع AFP می‌گویند این هیأت سه نفره شامل مقاماتی از دپارتمان مسابقات و همچنین دپارتمان امنیت فیفا خواهد بود. منابع یاد شده همچنین دیدار این هیأت با سران فدراسیون فوتبال ایران را تایید کردند ولی از تایید یا رد مذاکره آن‌ها با دولتمردان ایرانی خودداری کردند.

گفتنی است که پیش از این فیفا تا تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) به ایران مهلت داده بود تا زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را فراهم کند. در حالی که نهادهای بین المللی عدم اجازه به حضور زنان در ورزشگاه‌ها را مخالف قوانین فیفا می‌دانند، مسعود سلطانی فر (وزیر ورزش ایران) به تازگی قول داده بود تا زنان این کشور بتوانند در بازی خانگی بعدی تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی به ورزشگاه بروند.

منبع: طرفداری

بازدید اپلیکیشن 39 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

برانکو درباره انتخاب اسکوچیچ‌ چه گفت؟ برانکو درباره انتخاب اسکوچیچ‌ چه گفت؟
ورزشی
تسنیم نوشت: برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان انتخاب هموطنش را به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخابی خوب دانست و گفت: او می‌تواند با ایران به جام جهانی برود. برانکو ایوانکوویچ درباره انتخاب دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: این، تصمیم بسیار خوبی برای…...
صفحه یک روزنامه‌های ورزشی ۲۷ بهمن صفحه یک روزنامه‌های ورزشی ۲۷ بهمن
ورزشی
مروری داریم بر روزنامه‌های ورزشی امروز: تیتر یک خبر ورزشی به دفاعیه بیرانوند اختصاص دارد. او گفته نه مغرور شده نه در باد جام جهانی خوابیده. رد پای یک استقلالی در دعوای رحمتی و حسینی و صحبتهای حدید امیرآبادی درباره فرهاد مجیدی تیترهای جالب دیگر این روزنامه است. گل صحبتهای…...
پرسپولیس‌ – تراکتور؛ گل و سنگ و آدرنالین پرسپولیس‌ – تراکتور؛ گل و سنگ و آدرنالین
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح | بازی پرسپولیس‌ و تراکتورسازی همه چیز‌ داشت. همه چیز‌! در وسط هفته و در ساعت ۳ بعد‌از‌ظهر ۳۶‌هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی آمدند تا بازی بزرگ را از نزدیک ببینند. پرسپولیس مدل گل‌محمدی ‌به ملاقات تراکتورسازی تبریز رفت.بازی رفت را تبریزی‌ها برده بودند اما آن موقع…...

پاسخ دهید