سرهنگ اماراتی پس از یک افشاگری به طرز عجیبی ناپدید شد

جهان
سرهنگ اماراتی پس از یک افشاگری به طرز عجیبی ناپدید شد

فارس نوشت: یک سرهنگ اماراتی به دلیل افشای اطلاعات درون سازمانی ارتش این کشور از سوی مقام‌های امنیتی اماراتی ربوده شده وهیج اطلاعی از وی در دسترس نیست.

به نوشته وبگاه انگلیسی «العربی» سرهنگ «سعید الظبی» به دلیل افشای اسرار نظامی ارتش امارات دستگیر شد. پدر وی پیشتر به همین جرم از سوی مقام‌های امنیتی دستگیر شده بود.

این افشاگر اماراتی قبل از دستگیری در یک نوار صوتی ۳۰ دقیقه‌ای از جزئیات دستگیری پدرش سرهنگ «سعید الظبی» و فساد مالی ارتش پرده برداشته بود. وی در این نوار صوتی گفته بود قصد دارد به کاخ «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی رفته تا فساد داخل ارتش امارات را به اطلاع وی برساند، اما قبل از هرگونه اقدامی بازداشت شد.

این افشاگر ارتش امارات در این نوار صوتی همچنین به سابقه فساد مالی در نیروهای این مسلح این کشور در ۳۰ سال گذشته حین خدمت پدرش و اتهام زنی به وی در این زمینه اشاره کرد. وی به فساد مالی افسران ارتش امارات به ویژه رئیس ستاد مشترک ارتش، رئیس دادگستری ارتش و دادستان کل ارتش از جمله در عقد قراردادهای ساختگی در انجام پروژه‌هایی که هرگز اجرا نشدند و به جیب زدن میلیاردها دلار اشاره کرد و دلیل دستگیری پدرش را نیز آگاهی از این موارد برشمرد.

چندی قبل نیز فساد اخلاقی یک از هنرمندان اماراتی در مغرب به سوژه نخست رسانه‌ها و مطبوعات این کشور مبدل شد.

یک منبع امنیتی مغرب در آن برهه گفت که دستگاه امنیتی این کشور «عیضه المنهالی» خواننده مشهور نزدیک به خاندان حاکم امارات را در ارتباط با فساد و فحشاء دستگیر کرده‌ است.

بازدید اپلیکیشن 54 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

برخورد با فعالان اینترنتی به سبک مصری برخورد با فعالان اینترنتی به سبک مصری
جهان
روزنامه هفت صبح | دیروز از مصر خبر رسید که جلسه رسیدگی به اتهامات خانم «موده الاهم» آغاز شده است. این خانم پنجشنبه گذشته دستگیر شد. مقامی که دستور دستگیری او را داد اداره‌ای است در وزارت امور داخلی مصر (معادل وزارت کشور خودمان) به نام اداره محافظت از آداب…...
افغانستان سرکرده داعش در جنوب آسیا را بازداشت کرد افغانستان سرکرده داعش در جنوب آسیا را بازداشت کرد
جهان
ریاست امنیت ملی افغانستان از بازداشت سرکرده گروهک تکفیری- تروریستی داعش در جنوب آسیا و شرق دور خبر داد. به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، ریاست اداره امنیت ملی افغانستان امروز دوشنبه اعلام کرد که «ضیاالحق» مشهور به شیخ ابوعمر الخراسانی سرکرده جنوب آسیا و شرق دور…...
اثبات تأثیر واکسن کووید ۱۹ بر میمون‌‌ها در چین اثبات تأثیر واکسن کووید ۱۹ بر میمون‌‌ها در چین
جهان
محققان چینی دو دوز متفاوت از یک واکسن را به هشت میمون تزریق کردند. میمون‌‌ها سه هفته در معرض ویروس کرونا قرار گرفتند ولی به این بیماری مبتلا نشدند. به گزارش تسنیم؛ بر اساس گزارشی که در مجله Science منتشر شده است، تأثیر یک واکسن کووید۱۹ که در چین تولید…...

پاسخ دهید