سرهنگ اماراتی پس از یک افشاگری به طرز عجیبی ناپدید شد

جهان
سرهنگ اماراتی پس از یک افشاگری به طرز عجیبی ناپدید شد

فارس نوشت: یک سرهنگ اماراتی به دلیل افشای اطلاعات درون سازمانی ارتش این کشور از سوی مقام‌های امنیتی اماراتی ربوده شده وهیج اطلاعی از وی در دسترس نیست.

به نوشته وبگاه انگلیسی «العربی» سرهنگ «سعید الظبی» به دلیل افشای اسرار نظامی ارتش امارات دستگیر شد. پدر وی پیشتر به همین جرم از سوی مقام‌های امنیتی دستگیر شده بود.

این افشاگر اماراتی قبل از دستگیری در یک نوار صوتی ۳۰ دقیقه‌ای از جزئیات دستگیری پدرش سرهنگ «سعید الظبی» و فساد مالی ارتش پرده برداشته بود. وی در این نوار صوتی گفته بود قصد دارد به کاخ «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی رفته تا فساد داخل ارتش امارات را به اطلاع وی برساند، اما قبل از هرگونه اقدامی بازداشت شد.

این افشاگر ارتش امارات در این نوار صوتی همچنین به سابقه فساد مالی در نیروهای این مسلح این کشور در ۳۰ سال گذشته حین خدمت پدرش و اتهام زنی به وی در این زمینه اشاره کرد. وی به فساد مالی افسران ارتش امارات به ویژه رئیس ستاد مشترک ارتش، رئیس دادگستری ارتش و دادستان کل ارتش از جمله در عقد قراردادهای ساختگی در انجام پروژه‌هایی که هرگز اجرا نشدند و به جیب زدن میلیاردها دلار اشاره کرد و دلیل دستگیری پدرش را نیز آگاهی از این موارد برشمرد.

چندی قبل نیز فساد اخلاقی یک از هنرمندان اماراتی در مغرب به سوژه نخست رسانه‌ها و مطبوعات این کشور مبدل شد.

یک منبع امنیتی مغرب در آن برهه گفت که دستگاه امنیتی این کشور «عیضه المنهالی» خواننده مشهور نزدیک به خاندان حاکم امارات را در ارتباط با فساد و فحشاء دستگیر کرده‌ است.

بازدید اپلیکیشن 54 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌سناریوهای احتمالی‌ پس از انتخابات اسپانیا ‌سناریوهای احتمالی‌ پس از انتخابات اسپانیا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یورونیوز نوشت: رای‌دهندگان اسپانیایی روز یکشنبه در حالی به پای صندوق‌های رای رفتند که نامزدهای اصلی این انتخابات با ترسیم خطوط قرمز خود شماری از ائتلاف‌های احتمالی را رد کرده بودند. به نظر می‌رسد ‌ در انتخابات هیچ کدام از احزاب به تنهایی به اکثریت مطلق…...
افشاگری تکان‌دهنده درباره بدرفتاری چین با مسلمانان افشاگری تکان‌دهنده درباره بدرفتاری چین با مسلمانان
جهان
اسناد محرمانه‌ای که به تازگی منتشر شده نشانگر بدرفتاری دولت چین با صدها مسلمان اویغور ساکن در اردوگاه‌ها است. این اسناد که توسط کنسرسیوم بین‌المللی روزنامه‌نگاران تحقیقی (ICIJ) منتشر شده، نشان می‌دهد اماکن دایرشده در منطقه سین‌کیانگ برای اویغورها که پکن آنها را "تأسیسات آموزشی" می‌نامد، در واقع اردوگاه‌هایی محصور…...
دیدار اردوغان و ترامپ در‌سایه اختلافات دیدار اردوغان و ترامپ در‌سایه اختلافات
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح| دیروز اردوغان به واشنگتن رسید تا با ترامپ دیدار کند. در ماه‌های اخیر میان دو کشور تنش‌های زیادی وجود داشته. این تنش‌ها تا آنجا پیش رفت که احتمال کنسل شدن این سفر هم مطرح بود. سفر کاری اردوغان به آمریکا روز دوشنبه ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) آغاز…...

پاسخ دهید