دانلود اپلیکیشن هفت صبح

سرنوشت ۲۰۰ خزنده کشف شده در فرودگاه امام خمینی چه شد؟

اجتماعی
سرنوشت ۲۰۰ خزنده کشف شده در فرودگاه امام خمینی چه شد؟

ماه گذشته یک محموله شامل ۲۰۰ خزنده در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) کشف شد و بنا بود ‌پس از بررسی‌های اداره حفاظت محیط زیست استان تهران درصورتی که این محموله بدون مجوز وارد کشور شده باشد به کشور مبدا بازگردانده شود اما رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران می‌گوید این خزندگان به محیط زیست تحویل داده نشده‌اند.

به گزارش ایسنا،از آنجایی که صادرات و واردات گونه‌های حیات وحش مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان دامپزشکی کشور است، محمد کرمی – رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران اعلام کرد که محموله خزندگان توقیف شده از سوی گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)، پس از بررسی‌های لازم از سوی محیط زیست در صورت نداشتن مجوزهای مربوطه به کشور مبدا باز خواهد گشت.

محمد کرمی در تازه‌ترین گفت و گو به ایسنا می‌گوید که طبق قوانین و ضوابط گمرک، از آنجایی که این محموله از محل مورد نظر در داخل فرودگاه امام خمینی عبور نکرده و در نتیجه به‌صورت رسمی وارد کشور نشده است به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری تحویل داده نشد.

او ضمن بیان اینکه اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در دو تا سه مرحله با مراجعه به گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) تلاش کردند تا در صورتی که خزندگان وارد شده دارای مجوزهای قانونی نبوده‌اند آن‌ها را ضبط کنند، می‌گوید: گمرک اعلام کرد این خزندگان براساس ضوابط گمرکی هنوز به‌صورت رسمی وارد کشور نشده‌اند و اجازه ورود آن‌ها را به کشور نخواهد داد. برهمین اساس به کشور مبدا بازگردانده خواهند شد.

گرچه گمرک هنوز به‌صورت رسمی اعلام نکرده است که این خزندگان به کشور مبدا بازگردانده شده‌اند یا خیر یا اینکه از چه طریقی بازگردانده شدند اما طبق گفته اولیه سخنگوی گمرک ایران بنا بود این خزندگان توسط همان مسافر به کشور مبدا بازگردانده شوند. این اظهارات در حالیست که در بخش مقرراتی گمرک حیوانات وبسایت شهر فرودگاهی امام خمینی آمده است: “ورود و خروج حیواناتی از قبیل خزندگان و آبزیان و…، خوراک ومکمل، داروها و … مربوط به حیوان و همچنین فرآورده‌های خام با منشا دامی به‌صورت همراه مسافر ممنوع است. ”

بازدید اپلیکیشن 48 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید