مرگ غم‌انگیز شش فیل شجاع در تایلند

جهان
مرگ غم‌انگیز شش فیل شجاع در تایلند

شش فیل که تلاش ‌می‌کردند همدیگر را نجات دهند بر اثر سقوط از یک آبشار خطرناک در تایلند تلف شدند.

مقامات رسمی گفته‌اند این اتفاق زمانی افتاد که در پارک ملی “خوا یای” در مرکز تایلند، ابتدا یک بچه فیل لیز خورده و در مسیر آبشار می‌افتد و بقیه تلاش می‌کنند تا او را نجات دهند. این مقامات می‌گویند موفق شدند دو فیل دیگر را در همان نزدیکی از گوشه صخره‌ای‌ نجات دهند.

در گذشته نیز اتفاقات مشابهی در این آبشار که به آبشار جهنم مشهور است، افتاده است. برای مثال در سال ۱۹۹۲ نیز هشت راس فیل از این آبشار سقوط کردند که باعث شد توجه‌ها به این آبشار جلب شود.

اداره پارک‌های طبیعی تایلند گفته است سحرگاه روز جمعه به آنان اطلاع داده شد که یک گله فیل، راهِ منتهی به آبشار را مسدود کرده‌اند. سه ساعت پس از آن یک بچه فیل مرده‌ سه ساله در آن منطقه پیدا شد و در همان نزدیکی لاشه پنج فیل دیگر هم دیده شد. بنابر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، رئیس این پارک ملی گفته است که دو فیل نجات داده شده تحت مراقبت‌های مداوم و تحت نظر قرار دارند.

ادوین ویک، مدیر یک موسسه حیات‌وحش تایلند نیز گفته است که دو فیل نجات داده شده ممکن است برای ادامه حیات دچار مشکل شوند، زیرا فیل‌ها متکی بر زندگی گله‌ای برای دفاع از خودشان و تغذیه هستند. از آنجا که فیل‌ها حیواناتی احساساتی‌ نیز هستند، ممکن است این حادثه حتی برای این دو فیل مشکل عاطفی ایجاد کند.

ویک گفته است: این اتفاق برای این دو فیل مثل این است که نصف خانواده‌شان را از دست داده باشند. حدود هفت هزار راس فیل آسیایی در تایلند زندگی می‌کنند که بیش از نیمی از آنان آزاد نیستند.

بازدید اپلیکیشن 112 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انقلاب در کشور خالی از توریست تایلند انقلاب در کشور خالی از توریست تایلند
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | بانکوک؛ ابتدای خیابان تاریخی راچادامنون. حدود یک ماه پیش. این جوانان با ماسک نشسته‌اند روی زمین تا به سه خواسته خود برسند؛ سه خواسته‌ای که از میانه زمستان سال گذشته تا همین الان، بارها در خیابان‌ها فریاد زده شده و البته اعتراضاتی که برای…...
بیا با من بازی کن! بیا با من بازی کن!
دیدنی‌ها
این ویدیوی جالب مربوط به کشور تایلند است. امیدوارم حالتان با دیدن این ویدیو خوب شود....

پاسخ دهید