دانلود اپلیکیشن هفت صبح

سرنخ‌های جدید درباره منشاء کرونا در ایران

اجتماعی
سرنخ‌های جدید درباره منشاء کرونا در ایران

خبرگزاری ایسنا: معاون بهداشت وزیر بهداشت سرنخ‌های جدید درباره منشاء بروز کرونا در ایران را تشریح کرد.

دکتر علیرضا رییسی در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین یافته‌های وزارت بهداشت در زمینه منشاء بروز بیماری کرونا در کشور، گفت: از روزی که اولین مورد بیماری را در قم پیدا کردیم، تیم اپیدمیولوژی قوی مطالعات‌شان را در این زمینه شروع کردند. بر اساس مطالعات انجام شده، این بیماری در قم واضحا و مشخصا در ارتباط با چینی‌هایی بود که در این استان بودند؛ تعدادی کارگر چینی که در بهمن ماه رفت و آمد داشتند و همچنین یک سری دانشجو که در قم بودند.

وی افزود: ابتدا احتمال می دادیم منشاء اولیه بیماری از قم بوده که به جاهای دیگر نیز سرایت کرده است. اما اکنون این احتمال را هم می‌دهیم که منشاء در دو نقطه بوده؛ هم در قم و هم گیلان. تاکید می‌کنم که در ارتباط با گیلان هنوز اطلاعات‌مان کامل نیست و در این زمینه به سر نخ‌هایی رسیدیم که تعدادی از دانشجویان ساکن ووهان، قبل از قرنطینه ووهان به استان گیلان بازگشته‌اند و این احتمال در این مورد وجود دارد. تاکید می‌کنم اطلاعات‌مان هنوز در این زمینه کامل نیست، به محض تکمیل اطلاعات، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بازدید اپلیکیشن 227 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. آره مشخصه تمام زورتون روداریدمیزنید که ثابت کنیدقم نبوده منشا،کروناروزبه روز هموطن هامون دارن بیشتروبیشترمیمیرن شمادنبال این هستیدکه قم رواز زیرفشاررهاکنیدکه مقصر نبوده؟؟؟؟ واقعااااا کهههههه….😞😞😞

پاسخ دهید