دانلود اپلیکیشن هفت صبح

آخرین وضعیت پرونده سحر تبر در دادسرای اطفال

اجتماعی
آخرین وضعیت پرونده سحر تبر در دادسرای اطفال
شرط می‌بندم همه موضوع سحر تبر را فراموش کرده بودید و خبر نداشتید او هنوز در زندان است.

سحر تبر در زندان

وکیل فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر آخرین وضعیت پرونده موکلش را توضیح داده است:

به‌گفته سعید دهقان پرونده موکلم از سوی دادسرای ارشاد به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارسال شده است. او متولد سال ۸۰ است و در تاریخ دستگیری یعنی در اوایل مهرماه امسال بالای ۱۸ سال بوده اما از آنجا که در زمان تشکیل پرونده و در زمان وقوع، هنوز به سن قانونی رشد نرسیده بود در نتیجه کودک محسوب می‌شود و دادسرای ویژه جرایم اطفال و نوجوانان باید به این پرونده رسیدگی کند.

دهقان گفت: بنابراین بر فرض وقوع جرم و تشکیل پرونده قضایی، این اقدام برای کودکان و نوجوانان در این سن به طور یقین در صلاحیت دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان است.

این وکیل دادگستری گفت: تمام اسناد و مدارک روانپزشکی موجود در مورد موکلم نشان می‌دهد که حتی سال‌ها قبل از رسیدن به سن قانونی رشد، او به افسردگی و برخی اختلالات روانی مبتلا بوده و حتی در سال ۹۴ در بیمارستان الغدیر بستری شده است و حتی زمانی هم در بیمارستان فوق‌تخصصی روانپزشکی ۵۰۵ نزاجا و بیمارستان روانپزشکی میمنت بستری بوده است. با توجه به این شرایط بیماری جای موکلم در زندان نیست.

وی گفت: تمام تأییدیه‌های پزشکی قانونی در پرونده موکلم وجود دارد و از دادسرا انتظار داریم نسبت به فک قرار بازداشت موکلم به دلیل داشتن بیماری روانی و همچنین فاقد سن قانونی اقدام کند.

بازدید اپلیکیشن 975 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید