سامانه بارشی خوش آمدی ولی تا الان کجا بودی؟

اجتماعی
سامانه بارشی خوش آمدی ولی تا الان کجا بودی؟

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی می‌گوید با ورود سامانه بارشی جدید به کشور آسمان تهران امشب بارانی می‌شود.

به‌گفته صادق ضیائیان امروز چهارم دی در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و به‌همین دلیل در شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلودگی و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی تشدید می‌شود. همچنین قرار است به سبب وزش باد جنوبی در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش نسبی دما رخ دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره سامانه بارشی که از غرب وارد کشور می‌شود، می‌گوید: در استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود اما از فردا پنجم دی فعالیت این سامانه گسترده‌تر می‌شود علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های شمال خوزستان، شمال چهار محال و بختیاری، همدان، لرستان، زنجان و دامنه‌های جنوبی البرز به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و در استان‌های قزوین، البرز، تهران را نیز در برمی‌گیرد که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به‌صورت برف و در مناطق جنوبی کشور بارش همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

او با اشاره به اینکه در این روز شدت بارش در غرب آذربایجان غربی، غرب لرستان، کرمانشاه و جنوب کردستان است، گفت: روز جمعه ششم دی با تداوم فعالیت سامانه در این مناطق در استان‌های قم، مرکزی، غرب اصفهان ومناطقی از جنوب غرب کشور نیز بارش پراکنده گاهی با وزش باد رخ می‌دهد. شدت بارش در این روز نیز در شرق لرستان، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی است و روز شنبه هفتم دی در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در غرب خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش با شدت بیشتر و گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود.

در این روز با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل شمالی کشور بارش خفیف باران و کاهش نسبی دما در این مناطق رخ می‌دهد، و روز یکشنبه هشتم دی فعالیت سامانه بارشی بیشتر به نیمه شرقی کشور معطوف می‌شود و در برخی مناطق مرکز ، شرق و شمال شرق و در دامنه‌های زاگرس مرکزی و در شرق سواحل شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۵ دی) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی و بارش باران همراه با وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۶ دی) نیز نیمه ابری و در بعضی ساعات بارش پراکنده همراه با وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 70 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پنجشنبه، ورود سامانه بارشی به تهران پنجشنبه، ورود سامانه بارشی به تهران
اجتماعی
هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از بعدازظهر پنجشنبه(۵ دی) تا روز شنبه(۷ دی) با نفوذ سامانه بارشی بتدریج افزایش ابر و در پاره‌ای نقاط(بخصوص ارتفاعات) گاهی بارش باران، برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که منجر به بهبود کیفیت هوا خواهد شد. بر اساس بررسی داده ها و نقشه های…...
اتوبوس‌ها همچنان مقصر اصلی آلودگی هوا اتوبوس‌ها همچنان مقصر اصلی آلودگی هوا
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | آیا استفاده از مازوت یا گازوئیل غیراستاندارد به عنوان سوخت صنایع عامل بوی نامطبوع تهران است؟ سهم خودروها در آلودگی هوای تهران دو روز پیش در هفت صبح گزارشی منتشر کردیم با این رویکرد که الان طبق آمارهای خود شهرداری سهم اتوبوس‌ها در وضعیت آلودگی هوای…...
دود رویت شده در آسمان تهران چه ربطی به سپاه داشت؟ دود رویت شده در آسمان تهران چه ربطی به سپاه داشت؟
خبر فوری
روابط عمومی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد دود رویت شده در تهران و مناطق اطراف ناشی از تمرین تاکتیکی پرنده های نیروی هوافضای سپاه بوده است. به دنبال مشاهده شدن دود سفید در فراز آسمان تهران روابط عمومی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی اطلاعیه ای…...

پاسخ دهید