سالروز دربی ۷۵؛ بازگشت پرسپولیس با هت‌تریک زاید

ورزشی
video
سالروز دربی ۷۵؛ بازگشت پرسپولیس با هت‌تریک زاید

۱۳ بهمن سال ۱۳۹۰، یعنی دقیقا ۹سال پیش در چنین روزی دربی شماره ۷۴ تهران یا به روایتی دربی شماره ۷۵ با گل‌های دقایق پایانی ایمون زاید به نفع پرسپولیس به ‌پایان رسید. یکی از جذاب‌ترین فوتبال‌هایی که از دو تیم سراغ داریم. با هم این بازی را مررو می‌کنیم. اگر دوست داشتید امکان تماشای ویدئو خلاصه بازی هم وجود دارد.

مسابقه دو تیم استقلال و پرسپولیس، بازی برگشت دو تیم در لیگ برتر ایران بود. این بازی از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی شروع شد. پرسپولیس در آغاز بازی تهاجمی تر از حریف خود ظاهر شد و در نیم ساعت اول بازی، دو موقعیت مسلم گلزنی را توسط هادی نوروزی و محمد نوری از دست داد.

در ۱۵دقیقه پایانی نیمه اول، استقلال برتری نسبی بر ریف خود داشت و در دقیقه ۳۲ بازی، میلاد میداوودی موفق شد گل اول استقلال را با پاس فریدون زندی به ثمر رساند. علی حمودی و فریدون زندی، هر دو از استقلال، از فغانی داور این بازی، کارت زرد دریافت کردند. در آغاز نیمه دوم بازی، فریدون زندی با شوتی زیبا موفق شد برای دومین بار دروازه پرسپولیس را باز کند. گل زندی در دقیقه ۴۹ بازی به ثمر رسید.

استقلال در این بازی چند تن از بازیکنان کلیدی اش را در اختیار نداشت. مجتبی جباری و آندو تیموریان به دلیل مصدومیت و خسرو حیدری و ساموئل به علت محرومیت از حضور در این بازی بازماندند. در حالی که همه چیز حاکی از آن بود که استقلال به زودی به گل سوم خود نیز می رسد، مهرداد اولادی از پرسپولیس پس از خطا بر روی بازیکن حریف از زمین بازی اخراج شد. پس از ۱۰نفره شدن پرسپولیس در دقیقه ۶۷، حملات استقلالی ها شدت گرفت و هر آن احتمال آن می رفت که دروازه پرسپولیس فرو ریزد.

ناامیدی در سکوهای تماشاگران پرسپولیس به حدی رسید که برخی از تماشاگران این تیم، از دقیقه ۶۰ به بعد ورزشگاه را ترک کردند. در حالی که به نظر می رسید پرسپولیسی ها برای پنجمین بار متوالی دربی را به حریف خود واگذار کرده اند، تعویض هوشمندانه دنیزلی جواب داد و ایمون زائد، بازیکن لیبیایی پرسپولیس، در دقایق ۸۲ و ۸۳ دروازه استقلال را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.

دقایق آخر بازی، با افت روحی بازیکنان استقلال و حملات خطرناک پرسپولیسی ها دنبال می شد که سرانجام زائد یکبار دیگر در دومین دقیقه وقت های تلف شده موفق شد دروازه مهدی رحمتی را باز کند و با هت تریک خود، طعم شکست را بعد از مدت ها به استقلالی ها بچشاند.

بازدید اپلیکیشن 49 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خلاصه بازی ترکیه-هلند؛ چه ظلمی کردی آقای کومان! خلاصه بازی ترکیه-هلند؛ چه ظلمی کردی آقای کومان!
ورزشی
نتایج ضعیف تیم ملی هلند بعد از جدایی رونالد کومان از این تیم و نشستن روی نیمکت بارسلونا ادامه دارد....
آشنایی با حریف دسته دومی پرسپولیس در جام حذفی آشنایی با حریف دسته دومی پرسپولیس در جام حذفی
ورزشی
فارس نوشت:حریف تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی تیمی از لیگ دسته دو کشور است. امروز مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران برگزار شد. براین اساس تیم پرسپولیس در این مرحله باید در بوشهر به مصاف شاهین بندرعامری برود. این حریف در لیگ دسته…...
تایید شایعه‌ها توسط علی دایی: طرفدار استقلال بودم! تایید شایعه‌ها توسط علی دایی: طرفدار استقلال بودم!
ورزشی
طی سالهای اخیر شایعات زیادی در خصوص استقلالی بودن علی دایی قبل از پیوستن به پرسپولی مطرح شده بود.حالا خود دایی در گفت‌وگویی این ماجرا را تایید کرد و گفت: در خانه ما فقط برادر بزرگم پرسپولیسی بود و چهار برادر دیگر استقلالی بودیم. از زمانی که به تهران آمدم…...

پاسخ دهید