سارقان بانک و طلافروشی کم کار شده‌اند

اجتماعی
سارقان بانک و طلافروشی کم کار شده‌اند

جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.

سرهنگ فرامرز به گذر به عملکرد پلیس آگاهی ناجا در حوزه سرقت اشاره و اظهار داشت: طی سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در بین سرقت های مهم، کشفیات سرقت محموله ۳۸ درصد، سرقت اماکن ۲۹ درصد، سرقت مغازه ۲۵ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۶ درصد و کیف قاپی ۷ درصد افزایش داشته که به کارگیری روش های علمی و اطلاعاتی در کشف جرایم و رعایت هشدارهای پلیسی توسط مردم در این خصوص تاثیر بسزایی داشته است.

او با بیان اینکه طی این مدت، سرقت از بانک ها و طلافروشی ها نیز کاهش چشمگیری داشته است، افزود: در مجموع می توان گفت با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور، کشفیات مجموع سرقت ها در سه ماهه اول سال جاری، رشد ۱۵ درصدی داشته است.

جانشین پلیس آگاهی ناجا در ادامه اظهار داشت: در همین مدت، مجموع کشفیات سرقت های خرد که شامل وسایل و قطعات خودرو، پلاک (اتومبیل و موتور) و… بوده نیز با رشد ۱۴ درصدی مواجه بوده است.

این مقام انتظامی همچنین شناسایی و برخورد قاطعانه با باندهای سرقت مسلحانه را از اولویت های پلیس آگاهی ناجا در سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: تلاش کارآگاهان مبارزه با سرقت، کاهش فاصله وقوع تا کشف است که در این رابطه، هماهنگی مناسب بین پلیس های تخصصی، ارتقاء آموزش های کارآگاهی و استفاده از افسران مجرب و خبره نیز در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ به گذر در پایان خاطرنشان کرد: به میزانی که مردم به هشدارهای پلیس توجه کنند فرصت ارتکاب جرم سرقت از مجرمان گرفته شده و جرایم نیز کاهش پیدا می کند.

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دستگیری قاتل معروف به جعفر کله زرد در تربت‌جام دستگیری قاتل معروف به جعفر کله زرد در تربت‌جام
اجتماعی
ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب تربت جام از قتل دوجوان با انگیزه‌های شخصی در سطح شهر با سلاح گرم خبر داد. حمید علیزاده در مورد اولین قتل که جوانی به نام امین بدری در روز سه‌شنبه ساعت ۲۳ به قتل رسید، گفت: در این رابطه دو نفر مظنون که احتمالا…...
جزئیات فوت دانش‌آموز گتوندی مبتلا به کرونا جزئیات فوت دانش‌آموز گتوندی مبتلا به کرونا
اجتماعی
ایسنا: عبدالرضا احسانی‌نیا ، با اشاره به فوت دانش‌آموز گتوندی به دلیل ابتلا به کرونا اظهار کرد: این دانش‌آموز، پسر هشت‌ساله‌ای بود که از بدو تولد بیماری قلبی داشته است. وی گفت: این دانش‌آموز وضعیت خوبی داشت و با بازگشایی مدارس، تنها یک روز آن هم در یک کلاس چهار…...
ببینید | حمله اراذل و اوباش با قمه به بنگاهدار محل ببینید | حمله اراذل و اوباش با قمه به بنگاهدار محل
اجتماعی
حمله اراذل واوباش به بنگاهدار و ضرب و جرح او توسط دوربین مدار بسته ضبط شده است. این حمله وحشیانه باعث صدمه پیرمرد همسایه بنگاهدار هم شده که به علت اصابت قمه به سر خونریزی مغزی کرده و در کماست. کانال‌ها و خبرگزاری‌هایی که این ویدئو را منتشر کرده‌اند چیزی…...

پاسخ دهید