زم چگونه و کجا بازداشت شد؟

سیاسی
زم چگونه و کجا بازداشت شد؟

ایران نوشت: بعد از گذشت چند روز از دستگیری روح‌ا.. زم، همچنان فضای رسانه‌ای داخلی و خارجی در گیر گمانه‌زنی‌های مختلف پیرامون این اتفاق ویژه است. یکی از این گمانه‌زنی‌ها مربوط به مطلبی است که نشریه فرانسوی لوفیگارو منتشر کرده است.

نشریه فرانسوی «لو فیگارو» در گزارشی که از سوی باشگاه خبرنگاران جوان بازنشر شده، روز سه‌شنبه مدعی شد، زم در نجف بازداشت شده است. نکته قابل توجه در این گزارش این است که نیروهای امنیتی ایران تلفن همراه و رایانه وی را نیز در اختیار گرفته‌اند و از این طریق توانسته‌اند اطلاعات مهمی درباره «منابع خبری» زم به‌دست بیاورند.

در این گزارش همچنین آمده است که روح‌ا… زم تحت حفاظت پلیس فرانسه بود و با این‌که مقامات فرانسوی از سفر وی به عراق اطلاع داشتند، اما مانع این سفر نشدند.

به ادعای این نشریه، ایران یک فرد جوان را برای دیدار با روح‌ا… زم به پاریس، محل اقامت او، اعزام کرده است. این فرد، زم را متقاعد می‌کند تا برای دیدار با آیت‌ا… سیستانی به نجف عراق سفر کند و پس از ورود به نجف در دام نیروهای امنیتی ایران افتاده، دستگیر و به داخل کشور منتقل می‌شود. پس از انتشار این ادعای عجیب روزنامه لوفیگارو از نحوه دستگیری روح‌ا… زم، یک مقام مسؤول در دفتر مرجعیت عالی شیعیان در نجف اشرف این ادعای واهی را رد کرد.

به گزارش ایرنا، این مقام مسؤول گفت: ادعای منتشر شده در بعضی از رسانه‌ها مبنی بر حضور روح‌ا… زم در دفتر حضرت آیت‌ا… سیستانی و دیدار معظم‌له با وی کاملا دروغ و بی‌اساس است، نامبرده هیچ‌گاه ارتباطی مستقیم یا غیرمستقیم با این دفتر نداشته و کسی درخواست ملاقات برای او نکرده و از آمدن یا نیامدنش به عراق نیز هیچ‌گونه اطلاعی نداریم.

شبکه المیادین لبنان به نقل از منابع عراقی و کردی آگاه مدعی شد که روح‌ا… زم در شهر اربیل عراق بازداشت شده است.
این شبکه شامگاه دیشب گزارش داد روح‌ا…‌زم، شنبه این هفته (۲۰ مهر) وارد عراق شده است و به سفارت فرانسه در شهر بغداد رفته و در آنجا بعد از دیدار و نشست با نیروهای امنیتی فرانسه، بغداد را به مقصد اربیل ترک کرده است. منابع عراقی المیادین گفته‌اند که هدف روح‌ا… زم از سفر به اربیل، دیدار با برخی از همدستان خود در داخل ایران بوده است.

بازدید اپلیکیشن 170 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پاسخ امیر پوردستان به شایعه شهادت رزمندگان مقاومت پاسخ امیر پوردستان به شایعه شهادت رزمندگان مقاومت
سیاسی
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در خصوص انتشار شایعاتی مبنی بر شهادت جمعی از رزمندگان جبهه مقاومت، گفت: چون دشمن نمی‌تواند در فضای واقعی کاری کند به فضای مجازی متوسل شده است و با شایعه افکنی تلاش دارد که اذهان مردم را مخدوش کند. امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مصاحبه‌ای…...
هتاکان حرم در مشهد و قم از کجا هدایت می‌شوند؟ هتاکان حرم در مشهد و قم از کجا هدایت می‌شوند؟
سیاسی
رییس شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی گفت: کسانی که به بسته شدن درهای حرم امام رضا (ع) در روزهای شیوع کرونا معترضند به نظام و اسلام علاقه ندارند و دست آویز آخوند و شیعه انگلیسی هستند. مهدی طباطبایی رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی گفت: هیئات مذهبی ما با بصیرت…...
تست کرونای نمایندگان گرگان و ساوه مثبت اعلام شد تست کرونای نمایندگان گرگان و ساوه مثبت اعلام شد
سیاسی
نماینده گرگان در مجلس با تایید خبر ابتلای خود به کرونا گفت: دو هفته است که در قرنطینه هستم. به گزارش ایلنا، نورمحمد تربتی نژاد نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی از مثبت بودن نتیجه‌ تست کرونای خود خبر داد. وی گفت: نتیجه‌ تست کرونای من مثبت…...

پاسخ دهید