زمان اولین آزمایش واکسن ایرانی کرونا روی انسان

اجتماعی
زمان اولین آزمایش واکسن ایرانی کرونا روی انسان

سخنگوی وزارت بهداشت، در ارتباط با تازه ترین وضعیت بیماری کرونا در کشور بعد از ایجاد محدودیت های جدید، توضیحاتی ارائه داد.

سیما سادات لاری، روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به سئوالات خبرنگاران در ارتباط با بیماری کرونا، دارو، واکسن، پروتکل های بهداشتی، محدودیت های کرونایی و…، پاسخ داد.

وی در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت واکسن ایرانی کرونا، گفت: نتایج آزمایش های حیوانی خوب بوده و پیش بینی می شود تا آخر پاییز اولین آزمایش روی نمونه انسانی انجام شود.

لاری با اشاره به واکسن آنفلوانزا، افزود: هنوز موردی از ابتلا به آنفلوانزا در کشور گزارش نشده و همچنان در تلاش هستیم تعداد بیشتری واکسن وارد کنیم.

وی ادامه داد: بهترین رعایت، همان استفاده از ماسک و پروتکل های بهداشتی و…، است.

لاری در مورد افزایش تست کرونا، گفت: مشکل مهم در این بین، پیگیری وضعیت افراد مثبت است.

وی از اتصال آزمایشگاه های دولتی و خصوصی به سامانه کرونا خبر داد و افزود: از طریق سامانه ماسک، بیماران مثبت ردیابی می شوند.

بازدید اپلیکیشن 70 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

گزارشی ‌خواندنی‌ از هتل بیمارستان‌های‌ لوکس تهران گزارشی ‌خواندنی‌ از هتل بیمارستان‌های‌ لوکس تهران
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | این بیمارستان قبلا بر توریسم‌درمانی متمرکز بود و حالا با بسته بودن مرزها، به درمان لاکچری کرونا رو آورده است.چهار روز پیش یکی از چهره های اینستاگرامی نوشت که جواب کرونایش مثبت و ۲۰ درصد ریه‌اش درگیر شده است. خب این تازه اول ماجرا بود. او…...
جزییات اعتراض و درگیری خیابانی دیروز در کرمانشاه جزییات اعتراض و درگیری خیابانی دیروز در کرمانشاه
اجتماعی
تسنیم به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه نوشت: دادستان کرمانشاه با اشاره به درگیری عصر دیروز اجرائیات شهرداری و برخی از کسبه گفت: با متخلفان تجمع در خیابان دبیراعظم کرمانشاه که سبب سوءاستفاده شبکه‌های معاند شد برخورد می‌شود. شهرام کرمی در واکنش به انتشار فیلمی از تجمع در یکی…...
احیای چهار قنات در کاخ سعدآباد احیای چهار قنات در کاخ سعدآباد
اجتماعی
ایلنا: احیای چهار قنات از قنات‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد محقق شد. پروژه احیای چهار قنات از قنات‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در محوطه و حریم موزه‌های «ظروف»، «آب»، «ملت» و «نظامی» به سرانجام رسید. این پروژه در دوره‌ای بیش از سه ماه و با نظارت بخش فنی مجموعه سعدآباد…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید